Kemperiu po Bulgariją

Bulgarija – Balkanų pusiasalio šalis, viliojanti turistus nedidelėmis kainomis ir saule. Todėl jei norite gerai pailsėti ir pernelyg neskaičiuoti savo finansų bei įsimintinai paatostogauti su draugų kompanija, Bulgarija kemperiu – būtent jums.
Bulgarijoje gyvena daugiau nei 7 milijonai žmonių. Valstybinė kalba – bulgarų. Įprastai šalyje nesunku susikalbėti anglų, rusų ir prancūzų kalbomis. Valiuta – Bulgarijos levas (1 euras lygus 1,956 BGN).
Bulgarijos kraštovaizdis pasižymi didele įvairove: šiaurėje – Dunojaus žemumos, pietuose – aukštumos, kalvos. Kalnai užima 60 procentų šalies teritorijos.
Nuo 2007 metų Bulgarija yra Europos sąjungos narė, todėl keliaujant tereikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Už važiavimą Bulgarijos nacionalinės paskirties keliais transporto priemonėmis privaloma įsigyti vinjetės lipduką (degalinėse arba specialiuose punktuose). 7 dienų vinjetės kaina – 5 eurai, 1 mėnesio – 13 eurų. Lipduką reikia klijuoti ant automobilio priekinio stiklo apatinės dešiniosios dalies.
Keliaujant į Bulgariją automobiliu ar naudojantis kemperio nuoma, papildomai apmokestinamas važiavimas tiltais per Dunojų.
Bulgarijoje ta pati laiko juosta kaip ir Lietuvoje. Nuo vasaros prie žiemos (ir atvirkščiai) laiko pereinama kovo ir spalio paskutinį sekmadienį.
Plačios ir smėlėtos Bulgarijos pakrantės palei Juodąją jūrą tęsiasi net 378 km, todėl keliaudami kemperiu nuostabiais vaizdais pasimėgausite ligi soties. Vasaros sezonas prasideda gegužės mėnesį ir tęsiasi iki pat spalio. Vidutinė vandens temperatūra nuo gegužės pabaigos iki pat spalio paprastai aukštesnė nei 20 laipsnių. Oro temperatūra taip pat aukštesnė nei 20 laipsnių. Karščiausiąjį mėnesį – liepą – vidutinė oro temperatūra yra apie 23 laipsnius. Nuo jūros pučiantis lengvas brizas nuolat gaivina poilsiautojus, todėl šis kraštas mėgiamas tiek saulės mylėtojų, tiek tų, kuriuos saulė vargina ir atima visas jėgas. Bulgarijos pakrantės itin tinka poilsiauti šeimoms su vaikais, nesibijant pernelyg didelių karščių.
Dauguma pajūrio miestų pritaikyti rekreacijai ir turistų poreikiams. Mėgstantiems ne tik gulėti paplūdimyje ar šėlti naktiniuose klubuose, verta aplankyti tokias vietas, kaip Kavarna, Balčikas, Rivjera, Varna, Obzoras, Neseberas, Šv. Vlasas, Dunis, Sozopolis, Primorskas, Carevas. Tai vietos, turinčios įdomią istoriją ir įsimintinus istorinius paminklus, siūlančios turistams ypatingas ir originalias pramogas.

Įrašas paskelbtas temoje Kelionės/Turizmas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.