8 būdai panaudoti alyvuogių aliejų už virtuvės ribų

atpalaiduojamasis masazas

atpalaiduojamasis masazas

Salotos, mėsos patiekalai, įvairūs užkandžiai – niekas nė nedrįstų paneigti, kad čia yra klasikinė ir ideali vieta alyvuogių aliejui. Jis pagardina patiekalus, suteikia jiems ypatingo aromato ir išskirtinio prieskonio. Tačiau ar jis naudingas uždarius virtuvės duris? Ir dar kaip! Atpalaiduojamasis masazas, girgždėjimas, skutimasis – tai tik kelios naujosios šio aliejaus panaudojimo sritys.

1. Girgždantiems vyriams – ate!

Pamirškite bene visur naudojamą „WD–40“ ir buityje rinkitės natūralesnes priemones. Jeigu jau kurį laiką jus iš proto varo nuolatinis durų girgždėjimas, vatos tamponėlį suvilgykite alyvuogių aliejumi arba įsigykite purškiamą alyvuogių aliejų (kuris bus idealus ir salotoms!) bei patepkite arba supurkškite durų vyrius, kelis kartus atidarykite–uždarykite duris, kad aliejus „prasivaikščiotų“, ir tuomet dar kartelį vyrius sutepkite aliejumi. Nieko nebegirdite? Puiku!

2. Lengvesniam nepageidaujamų plaukelių šalinimui

Šiandien – grožio diena. Ateinate į vonios kambarį, pasiruošiate karštą vonią, susidedate visas reikalingas kosmetines bei higienines priemones ir… depiliacinis kremas / putos baigėsi! Ne bėda – tiesiog pakeiskite tai alyvuogių aliejumi. Jis ne tik leis skusti sklandžiai, lengvai ir netraumuojant odos, bet ir palepins: oda bus minkštesnė, švelnesnė, pamaitinta.
3. Atpalaiduojamasis masazas

Esame įpratę, kad masazas atliekamas su eteriniais aliejais, tačiau ajurvedoje priimta naudoti ir alyvuogių aliejų, nors jis yra lipnesnis bei sunkesnis nei kiti aliejai, skirti specialiai masažui. Atpalaiduojantis nugaros masazas su alyvuogių aliejumi gali ne tik suteikti puikų poilsį, bet ir gydyti įvairias ligas dėl aliejuje esančių vitaminų bei kitų naudingų medžiagų, kurios tiesiai per odą prasiskverbia į organizmą.

4. Baldų poliravimas

Jeigu medinis kavos staliukas atrodo… nekaip, laikas jį atnaujinti! Tai padaryti galite susiplakę valomąjį „kokteilį“ iš 2 arbatinių šaukštelių alyvuogių aliejaus, ketvirtadalio arbatinio šaukštelio citrinų sulčių ir ketvirtadalio stiklinės distiliuoto baltojo acto. Viską sumaišę susipilkite į buteliuką su dozatoriumi (geriausia – purškiamu) ir šiuo mišiniu valykite baldą.

5. Makiažo valiklis

Dar vienas puikus moteriškas panaudojimo būdas – valyti makiažą. Alyvuogių aliejus puikiai nuvalys pudrą, tušą bei akių pieštuko žymes, o ką jau kalbėti, jog tai natūralus ir grožį puoselėjantis produktas – suvilgius vatos tamponėlį alyvuogių aliejumi ne tik nuvalykite makiažą, bet ir trumpai pamasažuokite veidą. Atpalaiduojamasis masažas veidui bus puiki dienos pabaiga!

6. Natūrali plaukų kaukė

Sausus, pasišiaušusius plaukus galite atgaivinti namuose pasidaryta kauke! Sumaišykite pusę stilinės alyvuogių aliejaus su ketvirtadaliu stiklinės šviežio medaus. Švarius, šlapius plaukus (maždaug nuo vidurio iki plaukų galiukų – nelieskite šaknų) ištrinkite šiuo mišiniu ir palaukus penkias minutes, išskalaukite šiltu vandeniu. Kartokite procedūrą kartą per savaitę įtraukiant ir sukamuosius, masažinius judesius. Galvos atpalaiduojantis masazas Vilniuje jums gali kainuoti ir keliasdešimt eurų, tad pasidarykite viską namuose. O tada – mėgaukitės švelnesniais ir paklusnesniais plaukais!

7. Ausų valymas

Alyvuogių aliejus gali puikiai padėti valyti ausis – įlašinkite truputį aliejaus ir po to leiskite jam išbėgti – vėliau ausų valymas taps paprastesnis ir pašalinsite purvą daug lengviau.

8. Dažų valymas

Jeigu po sienų dažymo ar tapybos šedevro kūrimo ant kūno užtiško dažų, nesigriebkite odą dirginančių cheminių valiklių ar traumuojančių agresyvių šveitimo priemonių – alyvuogių aliejus padės ir čia, bet švelniai ir saugiai.

Įrašas paskelbtas temoje Laisvalaikis/Pomėgiai ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.