Apie audinius ir jų savybes

Dauguma minkštų priedų yra brangūs, tačiau juos galima pasidaryti ir namuose.

O atsieitų tai kur kas pigiau. Portjeroms, drapiruotėms, užuolaidoms, pagalvėlių užvalkalams ir patalynei pasisiūti reikia visai nedaug siuvimo įgūdžių, o pagrindiniai įrankiai — siuvimo mašina ir lygintuvas.

Nuo to, kokį audinį pasirinksite, priklausys viso kambario stilius: juo pagyvinsite neutralią kambario apdailą arba suderinsite skirtingus elementus. Apstatant kambarį, labai svarbu baldų spalva: šviesūs tonai kambarį praplečia, tamsūs ir ryškūs paprastai sumažina. Daugybė žmonių renkasi neutralių atspalvių baldus. Tokie, žinoma, patogūs, tačiau neretai atrodo pilki ir beveidžiai.

Paprastai ideali spalvų schema — tai jų darna, kurią pagyvina protingai panaudotų priešingų arba papildomų spalvų elementai. Jei įvairiems priedams, pavyzdžiui, pagalvėlėms ir užuolaidoms, pasirinksite visam kambario koloritui priešingų spalvų audinius, galbūt jie kaip tik reikiamai pagyvins jūsų kambarį.

Kai siuvate minkštus priedus pati, nesunkiai galite išbandyti įvairių spalvų derinius. Daugeliui iš šių daiktų pasiūti reikia daugių daugiausia keleto metrų audinio. Renkantis audinį reikėtų turėti omenyje, jog jokių geležinių taisyklių nėra, nebent tik tai, kad nereikėtų maišyti per daug skirtingų spalvų ir raštų. Geriausiose parduotuvėse galima veltui gauti audinių pavyzdžių ir spalvą parinkti namuose. Žinoma, parduotuvėse galite gauti ir labai puikių patarimų audinių pasirinkimo klausimais. Profesionalių konsultacijų galite tikėtis ne tik iš garsių, puikai reklamos gamybą pasitelkusių vardinių parduotuvių darbuotojų, bet ir savo darbą mylinčių nedidukių įmonių specialistų.

Dar viena sąlyga: pasirinktasis audinys turi tikti tam daiktui, kurį ketinate siūti, pavyzdžiui, sunkus audinys tiks portjeroms ir pagalvėlių užvalkalams, tačiau lovos raukiniams bus pernelyg kietas ir neklusnus.

Dažniausiai įvairiems minkštiems priedams vartojama medvilnė. Kartais, kad būtų tvirtesnė ir nesiglamžytų, į ją dedama sintetinio pluošto. Drobė yra labai tvirta, tačiau brangi ir gerokai glamžosi; paprastai į ją, kad būtų pigiau, pridedama medvilnės, o kad mažiau glamžytųsi — sintetinio pluošto. Ir medvilnė, ir drobė

išskalbtos susitraukia— turite į tai atsižvelgti, kai skaičiuojate, kiek audinio reikės. Kai kurie audiniai susitraukia jau gamybos cikle, todėl pirkdama būtinai tai patikrinkite.

Dirbtinio pluošto audinių savybės skiriasi priklausomai nuo jų sudėties, tačiau dauguma šių audinių nesiglamžo ir nesitraukia. Sintetikos dedama į medvilnines ir linines langų uždangas, iš sintetinių audinių dažniausiai siuvamos tinklinės užuolaidos ir plonos portjeros (drapiruotės) — jos lengvos ir gerai skalbiasi.

Įrašas paskelbtas temoje Kita. Išsisaugokite pastovią nuorodą.