Aplankykime svajonių Sardiniją

Kiekvienas turi savo svajonių šalį. Tokią, kurioje norėtų bent kartą apsilankyti, tokią, į kurią mielai užsuktu bent kartą per kelis mėnesius, arba net tokią, kur norėtų gyventi. Netrūksta ir tokių, kurie mielai svajoja apie keliones į kone visas pasaulio šalis. Puikiai suprasdami, jog kone kiekvienoje jų gali atrasti ką nors įdomaus, savito, patirti naujų įspūdžių ir tikrai nesigailėti vykus. Tokių žmonių minčių sąrašuose būtinai bus ir Sardinija, saulėta ir uolėta sala Viduržemio jūroje. Su savo senuoju miestu Kaljariu, su mažais paplūdimiais rytinėje salos dalyje, su kopomis vakaruose ir salų archipelagu šiaurėje. Svajonės aplankyti Sardiniją tikrai turi pagrindo.

Sardinija prilauso Italijai. Tai žino turbūt daugelis. Tačiau tai, jog sala vis tik yra nutolusi nuo žemyninės šalies dalies, istorijoje lėmė ir gana ženklius skirtumus. Tačiau ką čia ir bekalbėti – skirtumai akivaizdūs ir tarp žemyninės Italijos šiaurinės bei pietinės dalių. Sardinai, vietiniai šios salos gyventojai, turi savo kalbos dialektą, turi šiek tiek savitą kultūrą. Turi labai senus gyvenimui ir apeigoms naudotus urvus, kuriuos dabar gausiai lanko turistai iš Europos ir viso pasaulio. Tad ši sala, nors ir panaši į Italiją, tačiau ir gerokai kitokia. Pabuvę Romoje ar Milane ir pirmą kartą atvykę į Kaljarį tikrai nesijausite taip, jog kažką panašaus jau matėte ir nieko naujo nebus. Tad čia atskristi tikrai verta.

Kelionės ten, kur veda svajonėsTaigi apie kelionės į Sardiniją. Visuomet yra galimybė nusipirkti kelialapį. Tiesa, ne visada Lietuvoje. Mažiau populiarios poilsinių ir pažintinių kelionių kryptys Lietuvoje gana greitai panaikinamos. Tačiau kur kas didesnė Lenkijos rinka jas turi, ir lietuviai tą jau senokai pastebėjo. Kelionės iš Varšuvos tapo gana įprastu dalyku, ir Sardinija čia visai ne išimtis. Tad jei nerandate kelionių agentūros Lietuvoje, kuri galėtų pasiūlyti aprodyti šią nuostabią salą, pasidairykime kaimyninėse šalyse.

Visada galima keliauti ir savarankiškai. Ir tarp lietuvių tas gerokai populiarėja. Tiesa, norint pasiekti Kaljarį, Sardinijos sostinę, iš Lietuvos greičiausiai teks skristi su persėdimu. Kita vertus, tai turi ir privalumų. Visų pirma, net ir dviem skrydžiais keliaujant į Sardiniją tą galima padaryti labai pigiai. Antra, tokiu būdu galite dieną ar dvi skirti ir tarpinei savo stotelei, pavyzdžiui susipažinimui su Milanu, Frankfurtu ar Londonu. Tiesa, pats Kaljaris dažniausiai turistų lankomas vos porą dienų. Tikrai verta kur kas plačiau pažiūrėti į galimybę pamatyti Sardiniją kaip visumą, ir kaip daleles, aplankant daug sirtingų šios salos vietų, tam skiriant nors ir dvi savaites. Sala ne tokia ir maža, tad važiuoti tikrai bus kur ir atradimų turėtų pakakti kiekvienai dienai. Ypač jei esate neabejingas gamtos grožiui, žavitės mažais, savo gyvenimus turinčiais kaimeliais ir nevengiate kartas nuo karto įsilieti į turistų pamėgtus kurortus. Sardinija tam puikiai tinka.

Įrašas paskelbtas temoje Kelionės/Turizmas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.