Ar Turkija vis dar populiari

alanijaPastaruoju metu ir Sirijos pabėgėlių krizė, ir padažnėję teroristiniai aktai Turkiją, kaip stipriai pamėgtą šalį tarp turistų, imame vis labiau primiršti. Taip jau yra – keliaudami atostogauti žmonės nori ramybės, ir bet kokia, net ir menkiausia rizika nuteikia tikrai ne kaip. Tad anksčiau buvę sausakimši Turkijos kurortai dabar vis laisvesni, kainos nukritusios, turistų srautai pakrypę į vakarų Europos kurortus, kur gerokai ramiau. Kita vertus, tai puiki proga tiems, kurie blaiviai vertina riziką kaip niekinę ir nori gerokai sutaupyti bei pailsėti ne tokiuose perpildytuose kurortuose. Anksčiau pigiau ir laisviau pailsėti Alanijoje ar Marmaryje pavykdavo tik ne sezono metu, tuo tarpu dabar ir šilčiausiu sezonu čia netrūksta nei vietos, nei pigių kelionių pasiūlymų.

Beje, kelionės į Turkiją su poilsiniais ar pažintiniais kelialapiais – vis dar populiariausias būdas pažintį šią šalį. Matyt vis tik svetimesnė kultūra, toliau nuo turistinių centrų atsirandantisd kalbos barjeras neleidžia taip ramiai į šią šalį keliauti mėgstantiems viską organizuotis patiems. Tačiau ir kelialapis yra puikus būdas pamatyti ir pažintį Turkiją. Taip kartais netgi pigiau, nes užsakomųjų skrydžių lėktuvus lengviau užpildyti keleiviais, tad ir savikaina tampa mažesnė. Turizmo agentūros, nuolat siunčiančios didelius srautus turistų, kur kar lengviau gali derėtis ir dėl kainų viešbučiuose. Tad neverta stebėtis, jog kelialapiai į Turkiją tokie pigūs, net Alanija, Marmaris ir Antalija, populiariausi Turkijos kurortai, yra tikrai pigiai pasiekiami. Ypač dabartiniame politiniame kontekste.

Na o ku gi traukia tie turistai, kuriuos gąsdina įvairūs neramumai Turkijoje? Juk keliauti žmonės nenustojo. Čia pasirikinkimų rasime įvairiausi. Vis daugiau žmonių ryžtasi įdomesnėms, netradicinėms kelionėms, lankant šiaurinius Europos regionus, važiuojant ne į pajūrio, bet į kalnų kurortus ir panašiai. Na o pasyvaus poilsio mėgėjai, tokie, kuriuos daug metų iš eilės džiuginos Alanija ir kiti Turkijos kurortai, dabar plačiai atranda Ispaniją ir ypač jai priklausantį Kanarų salyną. Nieko nuostabaus – tai geografiškai labai nutolusi vietovė nuo visų pabėgėlių židinių, klimatas puikus, paplūdimiai nuostabūs, o ispanų kultūra kur kas artimesnė nei tų pačių turkų. Kanarų salose dar pasitinika nuostabi gamta ir įvairiausi lankytini objektai, tame tarpe vis dar egzotiški urvai ar ugnikalnio krateriai.

Įrašas paskelbtas temoje Kelionės/Turizmas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.