Ar verta pirkti automobilį

kuro kainosAutomobilis šiais laikais yra kone neatsiejama žmonių gyvenimo būdo dalis. Vieni jais važinėja į darbą, kiti į mokslus, treti gi keliauja, o kiti juos remontuoja ar kuria. Automobilių dabar visame pasaulyje yra kaip niekad daug ir nepanašu, kad artimiausiu metu jų sumažės, juolab kai vis kuriamos naujos technologijos, kurios padeda sukurti efektyvesnį, patikimesnį ir saugesnį automobilį. O jūs, ar jau turite automobilį? Ne? Tuomet pasidairykime į automobilius ir nuspręskime ar jums jo reikia. Juk automobilis – ir išlaidos ir priežiūra, dėmesys ir atsakomybė. Pasižiūrėkime, ar automobilio turėjimas duoda daugiau naudos ar visgi galima ir be jo puikiai išsiversti.

                  Perkant automobilį ir jį eksploatuojant teks mokėti už daug dalykų. Pirmiausia – sumokame už automobilį (naują ar naudotą – nesvarbu). Jei automobilis senas, jį gali tekti ir paremontuoti, kad jis tinkamai važiuotų. Jei naujas – labai patartina apdrausti automobilį kasko draudimu – juk norime važinėti ramiai? Ir pirmu ir antru atveju prie automobilio kainos prisidės papildomos išlaidos. Toliau – kuras. Kuro kainos nėra mažos, tad atkreipkime į tai dėmesį dar pirkdami automobilį.  Štai mažiukas Toyota automobilis gal valgys ir nedaug kuro, bet jei planuojate didelį Volvo visureigį, gali tekti sumokėti ir daugiau. Mažiau kuro valgo hibridiniai automobiliai, tačiau tokį lengviau rasti bus tik naują.

                  Nors kuro kainos turbūt ne ženkliai nulemia mūsų sprendimą ar pirkti automobilį, tačiau yra ir kitų faktorių. Štai pavyzdžiui, turėsime mokėti už techninę automobilio apžiūrą, turėsime keisti tepalus ir padangas. Kasmet automobilis suvalgys bent kelis šimtus eurų. Be to, pagalvokite, ar turėsite, kur automobilį statyti. Kaip minėjome straipsnio pradžioje, automobilių pasauly yra begalės, tad reikia žinoti, ar galėsite pasistatyti automobilį prie namų ar bent netoli jų. Juk kitaip keliauti automobiliu juk nebus patogu.

                  Nors automobilis ir nepigus ir reikalauja priežiūros, o ir kuras kainuoja, tačiau visgi automobilis suteikia daugiau laisvės. Juo bet kuriuo paros metu galime kur norime nuvažiuoti, nereikia taikytis prie kitų transporto priemonių tvarkaraščių. Be to, automobiliu galite keliauti ir į tolimesnes išvykas, kada norint sustoti pailsėti ar pasigrožėti vaizdais. Gerai apsvarstykite, ar jums automobilis atneš daugiau naudos ar nuostolių ir viską pasvėrę pasirinkite tinkamai.

Įrašas paskelbtas temoje Automobiliai/Motociklai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.