Auginame šunį

Šunų vardaiDauguma žmonių mėgsta gyvūnus. Kai kuriems nesvarbu kokius – jie gali būti tiek keturkojai, tiek dvikojai, tiek gyvatės ir driežai. Na o kitiems reikia mažo, mielo, pūkuoto padarėlio, su kuriuo galėtų ir pažaisti, ir miegoti, ir keliauti. Populiariausi gyvūnai vis tik išlieka katės ir šunys. Šie du padarėliai yra pūkuoti (dažnu atveju), meilūs, žaismingi ir nereikalaujantys ypatingos priežiūros. Dažnai išsiskiria dvi žmonių grupės: tie, kurie myli kates ir tie, kuriems patinka šunys. Šiandien pakalbėsime apie tai, kokį šunį galima pasirinkti, kokių jų veislių būna, koks turėtų būti šuns vardas ir kaip reikia prižiūrėti šį keturkojį sutvėrimą. Jei nusprendėte auginti šunį, prisiimate atsakomybę ir turite žinoti tai, kas jūsų šuniui yra geriausia.

                  Kaip jau minėta, paprasto šuns priežiūra nėra nei kažkuo ypatinga, nei sudėtinga. Šuniui svarbu sveikai maitintis. Dažniausiai tai būna paprastas sausas maistas iš parduotuvės. Kartais duodame ir šlapio maisto ar mėsos. Tačiau šunys, skirtingai negu katės, valgo kone bet ką. Ne paslaptis, kad šie dvikojai padarai itin mėgsta saldumynus. Ir kad ir kaip mielai į jus žiūrės jūsų dalmantinas, turite jam atsispirti, juk nuo to priklauso jo sveikata. Be to, turbūt kiekvienas, auginantis tą patį dalmantiną ar vokiečių aviganį, ar bet kurią kitą veislę, žino, jog šunims negalima duoti vištos kaulų. Mat juos kramtant, šie lūžta ir aštrūs galai gali sužeisti dantenas ir užkrėsti šunį. Tad būkite atsargūs.

                  Šunį galima gauti keliais būdais. Jei norite veislinio šuns, teks važiuoti į veislyną, nuspręsti, kokios veislės, kokio dydžio, kokio kailio šuns norėsite. Dažnai veisliniai šunys yra brangūs, tad teks gerokai pakrapštyti piniginę. Na bet ir kaip gerai ant jūsų sofos atrodys dalmantinas, tačiau galbūt verta pamąstyti ir apie prieglaudoje gyvenantį šuniuką? Šis, jus tikrai mylės, nes prieglaudose gyvenimo sąlygos nebūna pačios geriausios. Pasiėmę mažą šuniuką galėsite jį užauginti, išdresiruoti ir turėti tikrą draugą. Tiesą, prieglaudoje šunų vardai dažniausiai kokie nors jau egzistuoja, tačiau keturkojis tikrai sugebės priprasti prie naujo jam suteikto vardo. Juolab, kad jis bus jums dėkingas už globą ir rūpestį.

                  Negalima pamiršti šunį išvesti į lauką 3 kartus per dieną. Dažnai nuo šuns dydžio priklauso, kiek jam reikia būti lauke ir kaip dažnai eiti į lauką. Dideliems šunims, pavyzdžiui, haskiams, buvimas lauke ir energijos išleidimas yra tiesiog būtinas, tad būtinai į tai atsižvelkite, kai rinksitės sau augintinį.

Įrašas paskelbtas temoje Laisvalaikis/Pomėgiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.