Aukso luitai ir jų reikšmė šiandien

Vartant istorijos vadovėlius, žiūrint dokumentinius filmus ar klausantis senelių pasakojimų, išaiškėja, jog auksas visais laikais buvo, yra bei išlieka tuo tauriuoju metalu, kuris gali padėti išgyventi įvairius nepriteklius, sudėtingiausias ekonomines ir politines situacijas. Tačiau, kuo jis svarbus šiandien?

AuksasKaip jau minėjome, daugeliui žmonių auksas siejasi su pastovumu, stabilumu ir gerove. Aukso luitai padeda išlikti, kai kito kelio nėra. Tai patvirtina ir tai, jog dauguma valstybių ir stipriausių korporacijų resursų yra kaupiamos būtent aukso pavidalu. Nepriklausomai nuo to, kad jo kaina rinkoje nuolat svyruoja, aukso vertė ir reikšmė išlieka svarbi bėgant dešimtmečiams, šimtmečiams ir netgi tūkstantmečiams.

Vis dėlto, nepaisant to, jog investicinis auksas atrodo kaip protingiausias ir geriausias sprendimas, siekiant užsitikrinti finansinę gerovę sau, savo vaikams ar anūkams, tokios investicijos yra pakankamai rizikingos.

Lietuvoje pirmosios aukso prekybos vietos pradėjo veikti 2009-2010 metais, o jau 2011-aisiaisi pasirodė pirmosios klastotės. Tai buvo sąlygota tuo metu itin pakilusios aukso kainos –  verta pastebėti, jog taip atsitinka įvairių krizių metu, kai smunka pasaulinės valiutos. Klastotes pardavinėjantys asmenys siekė (ir vis dar tai daro) išvilioti pinigus iš patikimų klientų, neturinčių reikiamos informacijos ir pakankamai atsargumo. Norint išvengti apsišaukėlių, rekomenduojama susirasti įmones, turinčias patikimą klientų ir partnerių ratą, kurių produkcija pripažįstama tiek valstybiniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Aukso luitai, garantuojantys kokybę ir autentiškumą, turi dokumentus bei sertifikatus, paprastai yra supakuoti į gamintojo pakuotes. To pavyzdžiais galėtų būti puikiai žinoma Šveicarijos aukso tiekimo įmonė „Valcambi Suisse“ ar šimtmetį aukso verslu užsiimanti australų firma „The Perth Mint“, kurios produkcija Europą pasiekė palyginti neseniai.

Taip pat, didžiausią naudą gaus atsakingi ir į ateitį žvelgiantys klientai. Aukso luitai ir investicija į juos – ilgalaikis įsipareigojimas, reikalaujantis bent 3-10 metų laiko tarpo. Dėl nuolat kintančių aukso kainų, galimų krizių, trumpalaikės investicijos ir greitos naudos siekimas dažnai nepasiteisina ir tampa viena iš didžiausių nepatyrusiems ir pakankamai neinformuotiems individams. Kad to būtų išvengta, verta pasikliauti racionaliu mąstymu ir nesivadovauti akimirkos emocijomis bei minia.

Įrašas paskelbtas temoje Ekonomika/Verslas ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.