Bernvakaris – tradicijos ir dabartis

idejos bernvakariui

idejos bernvakariui

Šis vyriškas šėlionių vakaras / naktis tapo puikus įkvėpimas filmų, dainų bei knygų fabuloms. Dažniausiai tai asocijuojasi su visišku nutrūkimu nuo „grandinės“, kas dažniausiai lemia pačius įvairiausius nuotykius, tiesiog užkoduotus vyrų DNR. Tačiau neretai viskas vyksta ir atvirkščiai – idejos bernvakariui imamos iš kultinių holivudinių filmų.

Viskas prasidėjo dar senaisiais Spartos laikais, kai vyrai susirinkdavo ramiai pavakarieniauti su jaunuoju vestuvių išvakarėse. Taip buvo paminima paskutinė viengungiška draugo ar giminaičio diena, palydima į šeimyninį gyvenimą. Bėgant laikui tokios išlydėtuvės išsirutuliojo į patrakusį vyrišką vakarą, kai elgiamasi ne tik taip, kaip vėliau nebus galima, bet dažnai ir taip, kaip nebuvo elgtasi prieš štai.

Šiuo metu bernvakaris tapo šventė, kai yra išbandomos vyriškos, ekstremalios pramogos, mėgaujamasi paskutiniuoju (dažnai ne per daugiausiai apsirengusių) merginų dėmesiu, o viską vainikuoja nemenki kiekiai alkoholio.

Pramogos bernvakariui iš anksto sukuriamos visų dalyvių ar paskirto vieno žmogaus (dažniausiai – vyriausiojo pabrolio) arba kreipiamasi pagalbos į profesionalius renginių organizatorius. Tam, kad paskutinioji mamutų medžiotojų šventė išties būtų pavykusi, idejos gali būti imamos iš jau vykusių švenčių, kitaip tariant – tikrų vyrų patikrintų metodų.

Tam, kad bernvakaris būtų tikrai nepakartojamas, siūlome atkreipti dėmesį į svarbiausias taisykles / patarimus.

Turėkite planą A, o dar geriau – ir planą B. Tam, kad išvengtumėte nesusipratimų, nepasitenkinimo ir chaoso, geriausia viską susiplanuoti ir turėti atsarginį variantą tam atvejui, jeigu kažkas nepavyktų. Kartu tai leis sukurti nepriekaištingai ir racionaliai suplanuotą šventę, kurios įvykių eiliškumas, pramogos ir atrakcijos bus logiškai išdėliotos.
Patikėkite organizavimą vienam asmeniui. Bernvakario užduotys, pramogų ieškojimas, klubų rezervacijos – išvengsite bereikalingų ginčų, jeigu tai atliks vienas arba daugiausiai keli žmonės.
Pakalbėkite su jaunikiu. Nespręskite už jį ir pasitarkite, kokius žmones šventėje jis nori matyti, kokių pramogų tikisi, ar norėtų triukšmingo ir efektingo vakarėlio, ar ramaus pasibuvimo bare su artimiausiais draugais, o gal mini išvykos į gamtą – tai šventė, skirta paminėti paskutinei viengungiškai dienai, tad tebūnie tai ir lieka JO šventė.
Idejos bernvakariui gali gimti iš jaunikio pomėgių. Jeigu prastai sekasi galvoti, ką smagaus nuveikti, tiesiog surašykite sritis ar veiklas, kurios domina būsimąją šeimos galvą. Tuo besiremiant idėjos pačios šaus į galvą. Pavyzdžiui, jeigu jis mėgsta šaudymą ir dažnai lankosi šaudykloje, surenkite lazerių mūšį; jam patinka automobiliai – išnuomokite sportinį bolidą, kurio galią išmėginti bus galima trasoje ir pan.

Per bernvakarį reikia nepamiršti ir svarbiausių, t. y. tradicinių tikslų – jaunąjį atkalbėti nuo vestuvių ir / arba užgrūdinti artėjančiam šeimyniniam gyvenimui. Besiremiant šiais tikslais galima sugalvoti ypač šmaikščių ir originalių užduočių. Na o dabar beliko tik nuspręsti – jūs remsitės holivudiniais filmais ar garsiausi pasaulio režisieriai semsis įkvėpimo iš jūsų nuotykių!

Įrašas paskelbtas temoje Laisvalaikis/Pomėgiai ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.