Betonas: klasės ir pasirinkimas

betonasBetonas – tai kietasis akmuo, kuris yra pagaminamas naudojant rišamuosius medžiagų užpilus (cementą, smėlį arba žvyrą, vandenį). Viską intensyviai sumaišius gaunama ypač patvari medžiaga, kuri gali būti naudojama skirtingo pobūdžio statyboms. Dėl tankumo betonas labiausiai tinka nekilnojamojo turto statybai, rūsių formavimui ir panašiai. Šiuolaikinė statybos pramonė negalėtų įsivaizduoti savo gyvenimo be betono. Nors kuriama labai daug inovatyvių priemonių, kurios taip pat pasižymi aukšto lygio charakteristikomis – betonas išlieka pats populiariausias ir geriausias pasirinkimas.

Kaip pasirinkti betoną?

Daugelis su statybomis minimaliai kontaktuojančių asmenų žino, kad betonas smulkiau gali būti skiriamas pagal tam tikras charakteristikas, kurios ir nulemia, kuri rūšis pasirenkama. Dažniausiai varijuojama pagal tai, ką tiksliai planuojama betonuoti.

 1. Betono klasė pagal stiprumą.
 2. Betono atsparumas intensyviam šalčiui.
 3. Tankumo klasė.
 4. Nepralaidumo vandeniui klasė.

Pagal šias charakteristikas daugelis profesionalų ir renkasi jiems labiausiai tinkamą betono tipą. Tiesa, daugelis žmonių net nežino, kad tokie egzistuoja. Būtent todėl visada rekomenduojame pasitarti su profesionalais, kurie darbas suteikti jums reikalingą informaciją.

Batono pasirinkimas pagal paskirtį

Betonas klasifikuojamas ir pagal tai, kam jis bus naudojamas. Tai vienas iš pagrindinių kriterijų į kurį reikia atkreipti dėmesį renkantis Jums labiausiai tinkamą betoną. Šiuo metu gaminama labai daug skirtingų rūšių ir kiekvienas pasižymi tam tikromis charakteristikomis bei tipais, kuriuos paminėjome aukščiau. Siekiant sužinoti detalias charakteristikas – naudinga perskaityti savybes. Tuo pačiu tiksliai sužinoti, kam jis Jums yra reikalingas ir bus skirtas.

 • Konstrukciniai. Dažniausiai naudojami stengiantis pastatyti ypač didelius pastatus, namus. Jie pasižymi ypač dideliu tvirtumu ir kokybe.
 • Termoizoliaciniai. Jų tankis labai didelis, taigi, pastarieji puikiai sulaiko šilumą. Labai tinkantis pasirinkimas gyvenamuosiuose namuose arba rūsiuose, sandėliukuose, kurie dažniausiai žiemos metu yra nešildomi.
 • Kelių. Kaip jau supratote iš pavadinimo, šio tipo betonas yra naudojamas kelių tiesybai. Tikrai taip. Tam yra visiškai skirtingos rūšies betonas, kuris skirtas nuolatiniam slėgimui.
 • Atsparūs kaitrai. Daugelis betono rūšių ir taip pasižymi dideliu atsparumu, tačiau šis turi papildomą atsparumą, kuris nulemia, jog žmonės renkasi būtent šį variantą.
 • Chemiškai atsparūs. Tai ypatingos rūšies medžiaga, kuri dažniausiai perkama retai ir naudojama tik konkrečių pastatų statybai, pavyzdžiui, pramonei.

Dėl detalesnio pasirinkimo visada rekomenduotina pasikonsultuoti su profesionalais, kurie atsižvelgdami į jūsų poreikius pasiūlys labiausiai tinkamą variantą. Svarbiausia, jog pasirinkimas egzistuoja.

Betonas – bene efektyviausia statybinė medžiaga, kuri naudojama jau ne vieną tūkstantį metų. Manoma, kad jau senovės egiptiečiai naudodamiesi betonu formavo savo namus. Mokslininkai ir archeologai norėdami nustatyti tautos civilizacijos lygį kaip vieną iš kriterijų taip pat naudoja betono praktiką. Tai rodo, kad tauta buvo pažangi ieškoti technologiškai tvirtų ir lengvai pritaikomų būtų saugiam gyvenimui.

Betono pirkimas internetu šiuo metu yra vienas populiariausių pasirinkimų. Žmonės įvertino, jog:

 1. Internete esanti produkcija pigesnė.
 2. Pasirinkimas kur kas platesnis.
 3. Pirkti yra patogiau ir greičiau.
 4. Konsultantai mielai atsako į visus klausimus ir padeda pasirinkti.
 5. 100 proc. gaunate kokybę.

Gyvenkite saugiuose, tvirtuose ir kokybiškuose namuose.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas, Kita. Išsisaugokite pastovią nuorodą.