Buhalterinės paslaugos ir jų nauda jaunam verslui

Buhalterines paslaugos
Jei esate mažo verslo savininkas ar neseniai įsteigėte startuolį, turbūt manote, kad jūsų įmonei samdyti buhalterį, dirbsiantį pilnu etatu, yra per brangu ir greičiausiai būsite teisus. Tačiau jei manote, kad geriausia visas finansines ataskaitas sudarinėti pačiam ar bent jau taip daryti tol, kol esate maži, tuomet jūs tikriausiai klystate. Žinoma, jei esate buhalterinių ataskaitų ekspertas, tuomet susitvarkysite ir pats. Tačiau jei taip nėra, tuomet neperleisdamas buhalterinių darbų specialistui prarasite labai daug jaunam verslui svarbaus laiko. Buhalterines paslaugos mažoms įmonės dažniausiai kainuoja proporcingai mažiau nei didelėms – taip yra dėl mažesnių apyvartų ir mažesnio dokumentacijos kiekio. Todėl ir jūsų pradinės išlaidos buhalterijos tvarkymui nebūtų itin didelės.

Kodėl jums reikia buhalterio?

Jei jūs tik pradedate verslą, tuomet buhalterinės paslaugos jums yra ypač reikalingos. Jas teikianti įmonė jums ne vien padės sutvarkyti mokestinius sunkumus, bet taip pat padės įregistruoti įmonę, o jei pageidausite – sulauksite pagalbos ir kuriant savo verslo planą.

Kai kurie buhalteriai jums gali teikti tik buhalterinės apskaitos paslaugas, tačiau yra ir tokių, kurie teiks konsultacijas ir atsakys į tokius svarbius klausimus kaip: ar jums verta tapti PVM mokėtoju iškart ar visgi geriau palaukti kol jūsų apyvarta taps didesnė.

Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės gali jus konsultuoti net klausimais, kurie yra susiję su biudžeto planavimu, pajamų numatymu ir kredito valdymu. Taip pat jūsų buhalterinių paslaugų įmonė jums visuomet praneš apie pasikeitusią mokestinę bazę ar kitus su finansais susijusių įstatymų pakitimus.

Verslui augant

Buhalterinės paslaugos tampa vis reikalingesnės, jei jūsų verslas auga. Priimant naujus darbuotojus, išmokant algas, apskaičiuojant PVM ir kitus mokesčius, kuriuos turite sumokėti – visam tam jums reikia buhalterio. Dažniausiai daug paprasčiau yra samdyti įmonę, kuri tuo užsiima, nei savo įmonėje įdarbinti žmogų, kuris užimtų buhalterio vietą. Samdydami įmonę jūs ne vien sutaupysite materialių kaštų, bet taip pat sutaupysite ir laiko, kuris būtų skirtas darbuotojo paieškoms ir jo įvedimui į jūsų komandą.

Taip pat augant jūsų verslui reikės vis daugiau finansinių konsultacijų, o jas be jokio vargo galite gauti iš savo samdomos buhalterines paslaugas teikiančios įmonės. Konsultacijos yra reikalingos ne vien tam, kad suvaldytumėte ateinančius finansinius srautus, bet ir tam, kad užtikrintumėte nuolatinį ir stabilų įmonės augimą. Dauguma jums iškylančių dilemų verslui augant bus susijusios būtent su finansais: ar verta parduoti dalį įmonės akcijų, kur investuoti dalį kapitalo, taip pat galite svarstyti ar jums verta dalį atliekamo darbo perleisti kitoms įmonėms ir t.t. Į visus šiuos klausimus gali atsakyti jūsų buhalteriją tvarkanti įmonė. Taip yra todėl, kad buhalterinės paslaugos nėra vien sąskaitų sutvarkymas ir algų išmokėjimas, tai yra ir konsultacijos visais su finansais susijusiais klausimais. Todėl nedvejokite svarstydami ar jums verta samdyti buhalterinę įmonę, nes atsakymas yra akivaizdus – verta.

Įrašas paskelbtas temoje Ekonomika/Verslas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.