Dalykai, kuriuos reikia žinoti renkantis duris

duru pasirinkimasDurys svarbios ne tik patalpų atskyrimui, bet ir yra interjero bei eksterjero visumos dalis. Šiuolaikiški durų sprendimai suteikia galimybę išsirinkti patikimą, tvirtą bei stilingą, Jums patinkantį gaminį. Tarp daugybės variantų ir jų gamintojų nesunku pasiklysti. Tad, apie ką svarbu pagalvoti renkantis lauko ir vidaus duris, jog vėliau netektų gailėtis savo pasirinkimo?

Lauko durys sergi mūsų privatumą, ramybę, suteikia saugumo jausmą. Jos turi pasižymėti aukšta šilumos varža, sandarumu, atsparumu aplinkos poveikiui, ypač drėgmei bei tiesioginiams saulės spinduliams. Jei renkatės duris su metalinėmis konstrukcijomis, atkreipkite dėmesį, ar jos yra nudažytos korozijai atspariais dažais, kad šios nepradėtų rūdyti anksčiau laiko. Svarbu, kad jos būtų tvirtų konstrukcijų, tačiau pakankamai lengvai atsidarytų ir užsidarytų. Gamintojai dabar siūlo gaminius su jau įmontuotomis spynomis, tačiau, jei norėjote specialios apsaugos sistemos, galite pasiteirauti apie šią galimybę ir suderinti pageidaujamą variantą.

Be abejo suprantama, jog vidaus ir lauko durys labai skiriasi. Tačiau, ar iki pirkimo susimąstome, jog durys, kurios montuojamos ir skirtos būtent eksploatavimui lauko sąlygomis, savo savybėmis šiek tiek skiriasi nuo tų, kurios įrengiamos laiptinėse ir nebūna tiesiogiai veikiamos įvairių aplinkos veiksnių? Durys eksploatuojamos mūsų šalies lauko sąlygomis turi būti ypač atsparios aplinkos poveikiui, pasižymėti geru šilumos sulaikymu ir sandarumu. Gyvenantys netoli judrių miesto gatvių, visuomeninę ar komercinę veiklą vykdančių įmonių patalpų, ar susiduriantys su kitais triukšmo veiksniais, turėtų pasidomėti durimis su aukštesne ir ypač gera garso izoliacija. Nors gausesnė įvairių raštų pasiūla būdinga vidaus durims, tačiau lauko durų gamintojai taip pat gali pasiūlyti šiuolaikiškus sprendimus, pavyzdžiui: frezuotus raštus, dekoratyvinius, nestandartinius durų apvadus ir pan.

Vidaus durys vis labiau įgauna ne tik patalpų atskyrimo, bet interjero stiliaus kūrimo funkciją. Jomis galime užbaigti ir įtvirtinti kuriamą dizainą, todėl renkantis durų modelį svarbu atsižvelgti į vyraujantį namų interjero stilių. Durų gamintojai siūlo platų įvairių spalvų pasirinkimą, be to, dažniausiai durų plokštėse specialiomis staklėmis galima frezuoti raštą iš pasiūlytų gamintojų variantų arba savo pačių sukurtą. Vidaus durys gali būti su skaidraus, matinio stiklo detalėmis, kas suteikia elegantiškumo, puošnumo namų erdvei. Taigi, jei norite išskirtinio durų sprendimo, ieškokite gamintojų, kurie suteiks galimybę visa tai sukurti. Jei namuose yra mažų vaikų, nepamirškite įsitikinti, jog durys atsidaro ir užsidaro pakankamai tyliai, nesukeldamos triukšmo.

Durys ir jų montavimo darbai kainuoja nemažai laiko ir pinigų, be to, tikrai nesinori, jog greitai paaiškėtų, kad pasirinktos durys nekokybiškos ir tektų vėl jas keisti. Užbėgti tokiems nemaloniems įvykiams už akių tikrai galima įsigyjant kokybiškas duris. Kaip išsirinkti patikimą gamintoją? Verta pasikliauti gaminančių įmonių reputacija, vardo žinomumu. Todėl renkantis nereikėtų skubėti, o skirti šiek tiek laiko informacijos apie juos ir gaminamą produkciją paieškai internete.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas, Kita, Pirkiniai/Paslaugos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.