Dekoratyviniai akmenys jūsų sode – ar jie padės palaikyti estetiką?

Norite sukurti gražų vaizdelį savo sode? Turbūt ne kartą matėte nuotrauką internete, kur sodas atrodo lyg būtų rojaus kampelis. Turime jums džiugią žinią – jūs galite tai sukurti ir savo turimame sode, o geriausiai tai padės padaryti ne kas kita, kaip dekoratyviniai akmenys.

Prieš pradedant plačiau pasakoti, norime jus supažindinti su terminu „alpinariumas“ – turbūt esate daug kartų girdėję šį žodį, tačiau tiksliai nežinote, kas tai yra? Taigi, šiuo terminu yra apibūdinamas nedidukas kalnas jūsų sode, panašus į mini Alpes. Įrengti jį galima tokioje vietoje, kur yra gana status šlaitas. Negana to, galima išnaudoti tokias vietas, kur po statybos darbų yra būtina rekultivacija, taip pat ir tokias vietas, kurios iki šiol niekada nebuvo naudojamos ūkiniams reikalams.

AkmenysYra nemažai specialių augaliukų, kurie yra skirti būtent alpinariumui. Negana to, yra ir dekoratyviniai akmenukai, kurių pagalba galės atsiskleisti jūsų kūrybinės galios ir fantazija – turėsite galimybę patys sumodeliuoti tokį gražų kalniuką, kokio norite.

Kodėl alpinariumai pastaruoju metu vis populiarėja? Tam yra nemažai priežasčių. Viena iš pagrindinių -estetinis grožis. Antra priežastis – dekoruoti alpinariumą įvairiais augalais ir akmenukais galite ištisus metus, todėl tas pats alpinariumas puikiai atrodys ir vasarą, ir rudenį, ir žiemą.

Alpinariumas yra tikrai puikus dalykas tiems, kurie nori gražiai sumaišyti gyvąją ir negyvąją gamtą. Dekoratyviniai akmenys gali gerokai pagražinti jūsų turimus augalus, kadangi akmenų fone daugelis augalų atrodo ryškesni, o kartais ir sodresni. Tai yra savotiškas spalvų žaismas – jūs galite pasirinkti iš įvairių spalvų augalų ir sukomponuoti labai unikalią ir stulbinančiai bei skoningai atrodančią kompoziciją.

O kaip teisingai įrengti alpinariumą? Norėdami tai padaryti, jūs iš pradžių turite pasirinkti alpinariumui pačią tinkamiausią vietą. Visų pirma, reikia pasižiūrėti, ar jūsų išrinkta alpinariumo vieta yra saulėtoje pozicijoje. Taip pat reikia nustatyti tinkamą formą – dažniausiai tai būna ovalas arba stačiakampis. Savaime suprantama, alpinariumas turi užimti kažkiek vietos, tačiau ne per daug – juk tai bus tokia graži vieta, aplink kurią norės daug kas pasivaikščioti. Šalia alpinariumo, galima įrengti suoliuką ar vieną kitą kėdutę. Taip pat labai svarbu, kad alpinariumą būtų galima nesunkiai ir patogiai apeiti, sustoti, pasigrožėti. Taigi, atitaikykite vietą taip, kad ji būtų gana erdvi.

Kaip išdėstyti dekoratyvinius akmenis alpinariumui? Dar vienas naudingas patarimas – į centrą statykite patį didžiausią bei, savaime suprantamą, labai įdomų akmenį – tokį, kuris bus viso alpinariumo puošmena. Negana to, pačius didžiausius akmenis reikėtų komponuoti apačioje. Iškaskite duobutę kiekvienam akmeniui – paruoškite ją taip, kad ji būtų šiek tiek didesnė, negu pačio akmens pagrindas.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums įsijungti labai gražų alpinariumą, kuriuo galės džiaugtis jūsų šeimos nariai ir visi svečiai, kuriuos pasikviesti galėsite ne tik vasarą, kai oras puikus ir augalai žydi, tačiau ir kitais metų laikais, kadangi dabar galima nesunkiai įrengti iš tiesų įspūdingą alpinariumą, kuris puikiai atrodytų ištisus metus ir nuolat patrauktų akį.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.