Greitkelių ir geležinkelių šalis

berlynasVokietija, stipriai urbanizuota valstybė, kuriai puikiai pasisekė ir su infrakstruktūriniais sprendimais. Susisiekimas tarp įvairių Vokietijos miestų greitkeliais puikiai išvystytas, keliai geri, nemažoje dalyje iš jų neribojamas greitis, tad skubantys gali lėkti kiek geidžia. Kitas svarbus dalykas, leidžiantys Vokietijoje puikiai keliauti – tai gausus geležinkelių tinklas. Nors kartais, net ir važiuojant nedidelį šimto ar poros šimtų kilometrų atstumą, tenka persėsti iš vieno traukinio į kitą, tai patogumų nesudaro. Sistema parenka jums bilietus, ant jų užrašo, kada ir į kokį traukinį persėsti, tadai tuo naudotis – labai paprasta. Tad keliauti po Vokietiją įvairiais būdais išties lengva ir patogu, ir tie, kas ten skrenda pamatyti vos vieno Berlyno, Miuncheno ar Brėmeno, turėtų susimąstyti apie galimybę pakeliauti ir daugiau.

Jau nebeužilgo ir mes sulauksime europonių geležinkelio vėžių, ir labai tikėtina, jog kelionės traukiniais labai išpopuliarės. Europoje tas seniai įprasta – už porą šimtų eurų nusiperki bilietą, kuriuo gali apkeliauti daugelį Europos šalių. Kada nori, kiek nori, ir beveik kur nori. Ir, be jokios abejonės, Vokietija dažniausiai papuola į tokias keliones mėgstančiųjų maršrutus. Juk važiuoti autobusu žymiai nepatogiau, mažiau erdvės, mažiau matosi vaizdų pro langą. Na o lėktuvas patogus tuomet, kai norite aplankyti konkretų tikslą, pavyzdžiui Vokietijos sostinę Berlyną, tačiau tarp atskirų šios šalies miestų paskraidyti vienos kelionės metu tikrai nebus pigu. Ne paslaptis, kad kartais keliaujantys traukiniais juose puikiai ir išsimiega, tad gerokai sutaupo ir viešbučių sąskaita.

Na o jei labiau domina kelionės automobiliu, aplankant įdomiausias Vokietijos vietas, taip pat yra nemažai galimybių. Galima tiesiog savo automobiliu važiuoti iš Lietuvos ir jau Lenkijoje pradėti platesnę pažintį su pasauliu. Kita vertus, gana populiaru ir Lenkiją aplenkti, lėktuvu pasiekiant vieną Vokietijos miestų, ten išsinuomojant automonilį ir jau tik tuomet leistis į pažintinę kelionę. Tokios kelionės pradžia dažnai būna Berlynas, Vokietijos sostinė, kur atskridus dar galima bent porą dienų praleisti vaikštant pėsčiomis. Lankytinų vietų čia netrūksta, na o atvykus su savo automobilių gali tekti nemažai pakloti už stovėjimą įvairiose miesto vietose. Na o apžiūrėjus Berlyną galima leistis ir į pažintį su daugiau Vokietijos miestų.

Įrašas paskelbtas temoje Kelionės/Turizmas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.