Įrašų studijos paieškos ir pasirinkimas

Nors ir nedažnai eiliniam žmogui tenka ieškoti įrašų studijos, vis tik kartais tenka. Norite pagaminti reklaminį savo įmonės klipą su geru įgarsinimu, norite vestuvių proga savo draugams padovanoti autorinę dainą, o gal tą patį padaryti savo tėvams jubiliejaus proga? O gal tiesiog esate jaunas muzikantas, dvidešimt valandų per parą skiriantis muzikai ir šventai tikintis savo ateitimi muzikos pasaulyje? Tuomet viskas ko jums reikia – susirasti įrašų studiją, įrašyti kelias dainas, siūlyti jas radijo stotims ir tapti pasaulinio garso žvaigžde.

Tačiau niekada nesusidūrus su įrašo studijų paslaugomis gali būti gana sunku išsirinkti. Šiais laikais jų tikrai netrūksta. Žinoma, kalba eina apie didžiuosius miestus. Pavyzdžiui Vilniuje gana įprasta, jog nemaža dalis rimčiau muzika užsiimančiu muzikantų, atlikėjų ar kūrėjų turi savo pačių nedideles studijas. Kartais jie jas nuomoja ir kitiems. Yra ir didelių, tiesiog komercijai pritaikytų studijų. Žinoma, visada yra ir tarpinių variantų, kur įrašų studija tarnauja ne tik pačiam muzikantui, bet leidžia papildomai užsidirbti ir  tuomet, kai su muzika sekasi prasčiau.

Įrašų studijaJei esate pasirengęs mokėti tiek, kiek reikės, turbūt geriausia būtų rinktis žinomą, gerą, profesionalias paslaugas darančią įrašų studiją. Čia gausite išsamias konsultacijas, galėsite pasisamdyti garso režisierių, jūsų įrašo kokybė bus užtikrinta visais pjūviai, nuo dar tik planavimo, iki vėliau sekančio skaitmeninio valymo. Tokios studijos pavyzdys galėtų būtų debesys.lt, kuri teikia net įrašymo paslaugas, bet ir gamina fonogramas ir kitus susijusius dalykus. Tiesa, ši paminėta įrašų studija dar tikrai nebus iš pačių brangiausių, veikiau akso vidurys.

Gerai paieškoję, galite rasti ir visai mažyčių, vos asmeninėms reikmėms naudojamų studijų. Gali būti, jog čia savo norimą įrašą pasidarysite vos už kelis butelius alaus. Apie kokybę tokioje vietoje sunku ką ir bepasakyti, viską lems daugiau mažiau tik sėkmė. Vieni jauni, ką tik įsikūrę muzikantai jums norės padėt, usžitarnaut gerą vardą ir sulaukt jūsų rekomendacijų, tad darys viską, ką gali, kad ir nemokamai, tuo tarpu kiti tik atsainiai laiku paspaus įrašymo mygtuką ir lygiai taip po kelių minučių įrašą sustabdys. Tokiu atveju tikriausiai ne blogiau galima įrašą pasidaryti ir patiems, namų sąlygomis ar išsinuomojus trūkstamus technikos. Kita vertus, visada geriausias pasirinkimas būna kreiptis į profesionalią įrašų studiją, žinančia, ką daro, ir suprantančia bendravimo su klientais svarbą.

Įrašas paskelbtas temoje Pirkiniai/Paslaugos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.