Ką reikia žinoti, kad gerai išvalyti kaminą?

Nuostabi, lyg šiltas apkabinimas mus apgaubianti namų šiluma – tai yra būtent tai, kaip daugelis įsivaizduoja jaukumą. Dėja, toks malonumas dažniausiai nemažai kainuoja, nes nuo atsakomybės pabėgti yra neįmanoma. Kad mėgautis jaukia namų šiluma be jokių nemalonumų labai svarbi yra tvarkinga šildymo sistema. Dažniausiai žmonės paviršutiniškai prižiūri katilą, tačiau visiškai pamiršta kaminą, kurio tvarka yra kur kas svarbesnė, nei daugelis įsivaizduoja. Taigi ką reikia žinoti, kad gerai ir tinkamai sutvarkyti kaminą?

Kaminų valymas

Kai deginame kurą, į orą išsiskiria įvairios cheminės medžiagos. Degant malkoms matome, jog dūmai yra balti, nes tokį reiškinį sukelia iš medžio išsiskiriančios vandens dujos. Jeigu mūsų deginame kure esti krezoto dalelių, tai dūmai atrodo kur kas tamsesni, juodi. Kai deginami tokio tipo kurą, pavyzdžiui anglis, ant kamino sienų pamažu kaupiasi apnašos, kurios vėliau tampa smala. Jai gausiai susikaupus kamine, labai apribojamas oro padavimas į šildymo sistemą, dėl ko nereikalingų medžiagų kaupimasis dar padidėja. Daugelis apie tai net nežino, o tai labai blogai, nes smala yra labai degi ir jai gausiai prisikaupus gali kilti gaisras. Temperatūra kamine pakils siaubingai aukštai, ko jis gali ir neatlaikyti ir tada geriausiu atveju suges tik jūsų šildymo sistema.

Turėti kamino valymo šepetį yra labai svarbu. Tai svarbiausias priežiūros įrankis, nes net naudojant geriausias valymo priemones nieko nepasieksite, jeigu šepetys bus niekam tikęs. Pasistenkite parinkti tokį šepetį, kuris tiks jūsų kaminui. Jeigu jis neatitiks jo konstrukcijos, norimo rezultato negausite, o valymas bus bevaisė kankynė, nes šitoks šepetys nepasieks pagrindinių vietų, kur tūno smalkės bei smala.

Vienas universaliausių šepečių pasirinkimų yra šepetys su nailoniais šeriais. Kadangi jie yra tamprūs, stiprūs ir atsparūs dilimui ir net cheminėms medžiagoms. Jų nepaprastas lankstumas prisitaikys prie unikaliausių formų, dėl to nereikės jo pritaikyti prie kamino. Taip pat labai didelis pliusas yra tas, jog nailonas visiškai nesubraižys vidinių kamino sienų.

Labai svarbu yra žinoti, kad pagal priešgaisrines saugos taisykles, kaminas turi būti valomas prieš kiekvieną šildymo sezoną, o jo metu bent kartą per trius mėnesius. Kai valysite kaminą, būkite įsitikinę, kad tuo metu krosnis neveikia ir neužsiliko jokių degių medžiagų. Kadangi dūmtraukiai ir kaminai yra valomi ne tik su šepečiu, o taip pat ir cheminiu būdu, galite pabandyti prieš šildymo sezoną jį išvalyti mechaniniu būdų, o po šildymo sezono išvalyti kaminą su chemikalais. Kaminą teks valyti daug rečiau, jei nedengsite anglies, gumos arba šiukšlių. Geriausia yra deginti lapuočių medžių mediena. Tada kamine nereikalingos medžiagos kaupsis daug lečiau, o juo valymu rūpintis reikės kur kas rečiau.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.