Kad mokymasis mokykloje taptų lengvesnis

Dažnas mokinys skundžiasi, kad mokykloje jam nėra lengva mokytis. Na, gal ne tiek nelengva, kiek per daug namų darbų, kurių negali nepadaryti, nes kiekvienas mokytojas reikalauja, kad pasiruoštum jo dalykui ir puikiai atsiskaitytum. Mokiniai jaučia spaudimą ir kartais tikrai persidirba ir jaučia stresą. Kaip tą palengvinti? Yra keli labai paprasti būdai.

                  Pirmiausia, atlikdami uždavinius, kad ir pratybų sąsiuviniuose, pasitikrinkite atsakymus. Kodėl? Todėl kad taip daug ramiau eisite į pamokas ir turėsite mažiau streso, žinodami, kad viską atlikote teisingai ar bent jau kiek įmanoma geriau. Kaip pasitikrinti pratybų atsakymus? Paprastai pratybų atsakymai nesunkiai randami interneto platybėse. Ten galima rasti visko. Įvairiose svetainėse pateikti pratybų atsakymai 9 klasei, pratybų atsakymai 10 ar 11 klasei. Todėl nesunku bus palyginti savo ir interneto svetainėse pateiktus atsakymus.

                  Pratybos ir jų atsakymaiTiesa, ne visada pravartu šimtu procentų pasitikėti pratybų atsakymais, gautais iš…iš kur jie gauti? Būtent. Jei tik turite laiko ir noro, pratybų atsakymus galite pasitikrinti ir su klasės draugu, pasižiūrėti, ar jūsų atsakymai sutampa, tačiau niekuomet vienas nuo kito nenusirašinėkite, nes po to gali tekti skaudžiai pasigailėti. Tik prisiminkite, nors jūsų pratybų atsakymai ir sutampa, dar nereiškia, kad jie yra teisingi, todėl geriausia yra palyginti kelis šaltinius ir nuspręsti, ar atsakymas yra patikimas.

                  Na o kaip gi daryti tuos namų darbus, kad netektų pervargti ir paskui net pramiegoti pamokas? Judėkite. Kaip? Na nereikia bėgioti su pratybų sąsiuviniu rankoje, tačiau būtinai kartas nuo karto atsikelkite nuo kėdės prasimankštinti, pratampyti raumenų ar tiesiog pasivaikščioti. Bent penkias minutes. Taip pailsinsite akis, raumenis, kurie įsitempia sėdint, pailsinsite ir smegenis ir netrukus vėl galėsite ramiausiai sėsti prie mokyklinių užduočių. Rekomenduojama bent 5 – 10 minučių per valandą atsikelti nuo kompiuterio ir pajudėti. Nepamirškite to.

                  Mokymasis nėra kalimas. Jei jums reikia kažką įsiminti, nekalkite to, daužydami galvą į sieną. Yra gerokai paprastesnių būdų. Kai turite kažką įsiminti, kurkite asociacijas galvoje. Įsivaizduokite, ką stengiatės įsiminti, įsivaizduokite tai padidintai, šmaikščiai – smegenys linkusios tokius dalykus užfiksuoti. Su kuo jums asocijuojasi koks nors sudėtingas žodis, reikalingas biologijos pamokai? Pagalvokite, sukurkite asociacijas ir netrukus pastebėsite, kaip lengvai viskas lenda į galvą.

Įrašas paskelbtas temoje Išsilavinimas/Mokslas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.