Kad namuose būtų jauku

  • Pasirūpinkite tinkama miegamųjų kambarių sienų garso izoliacija. Gerą sienų garso izoliacija ir – dar svarbiau – idealią termoizoliaciją užtikrina sienų šiltinimas. Purškiamos putos tam (poliuretanas arba termovata) puikiai tinka ir garantuoja geriausią energetinį efektyvumą.
  • Miegamajame kambaryje stenkitės naudoti natūralias eko­logiškas medžiagas ir iš jų pagamintus baldus. Beje, poliuretano putos – taip pat ekologiškų savybių šiltinimo priemonė, užkertanti kelią parazitams, grybeliams, nemėgstama graužikų.
  • Venkite didelių nepasiekiamų nuvalyti horizontalių pavir­šių — ten kaupsis dulkės. Todėl spintą geriau daryti iki lubų — aukš­tos antresolės netrukdys rečiau naudojamų rūbų atsargoms susi­dėti ir išvengsite didžiausios dulkių kaupyklos. Po lova valyti leng­viau, jei ši šiek tiek aukščiau pakelta ir turi paprastas keturias ko­jas kampuose.
  • Jei yra galimybė, dalį kambario atitverkite stacionaria per­tvara ir už jos įrenkite drabužinę bei kitų daiktų saugyklą, taip visas miegamasis bus skirtas romantiškai nuotaikai sukurti.
  • Tiek pagal Feng Šui, tiek pagal savo patirtį galiu pasakyti, kad geriausiai kambariui tinka individualiai užsakyti ir pagaminti baldai. Pvz., beveik niekas, net didžiausi baldų gamintojai nega­mina serijinių virtuvės baldų komplektų. Į pirkėjo namus važiuo­ja įmonės dizaineris, išmatuoja patalpos dydį, aptaria su šeimi­ninkais spintelių modulius ir sudaro baldų projektą, pagal kurį gamykloje yra individualiai pagaminamas komplektas. Žinoma, dauguma gamintojų yra standartizavę gaminius ir taiko jau suprojektuotus modulius, ta­čiau medžiagos ir spalvos parenkamos individualiai užsakovui.
  • Iš serijinių baldų galite drąsiai pirkti minkštus baldus, val­gomojo stalą su kėdėmis. Bet ir čia reiktų atminti, kad dauguma Lietuvos baldų gamintojų turi pakankamai užsakymų, todėl ne­gamina „į sandėlį“. Tad ekspozicijoje tebūna vienas vienintelis baldų komplektas, o Jūsų pirkinys pagaminamas per 2-4 savai­tes, sumokėjus avansą. Taigi, galioja principas „ryte – pinigai, va­kare – kėdės…“.
  • Miegamajame nerekomenduojama statyti televizorių. Fil­mus su „S“ raide visai smagiai pažiūrėsite ir bendrajame kamba­ryje, sumigdę savo atžalas, užsidegę daug žvakių ir įsipylę taurę vyno, kuris bus po ranka. Tačiau, jei esate užkietėję TV žiūrovai, planuokite televizoriaus vietą ant priešingos sienos nuo galvūga­lio, palubėje. Praktiška toje vietoje pasirūpinti stacionariomis elektros energijos ir antenos rozetėmis — nekliūsite už laidų. Pusiau gulomis žiūrint į palubėje kabantį televizorių, mažiau vargsta kaklo ir akių raumenys. Tiesa, lengviau ir užmigti…
  • Venkite virš lovos kabinti lentynas ir ant jų laikyti sunkesnius daiktus. Lentynos kartais krenta, daiktai dar dažniau… Tai galioja ir vaikų kambariuose.

Jaukumą namuose nebūtinai sukuria brangios medžiagos ir masyvūs, bankininkui tinkantys baldai. Juk, kaip sakoma, už pinigus gali įsigyti lovą, bet ne gerą miegą.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.