Kaip atnaujinti fasadą?

fasadasNet ir labai senas namas gali būti prikeliamas naujam gyvenimui. Svarbiausia įdirbis, žinios ir didelis noras. Fasadų šiltinimas, fasadų paruošimas dažymui ir pats dažymo procesas nėra ypač sudėtingi. Nebūtina net samdytis profesionalus, kadangi dažnu atveju kiekvienas asmuo gali darbus atlikti pats. Svarbiausia yra pasirinkti kokybiškas priemones, kurios garantuoja, kad rezultatas Jums tarnaus ilgai bei sėkmingai.

Fasadų apšiltinimo galimybės

Jeigu norite gyventi šiltuose namuose, tačiau kiekvieną mėnesį neinvestuoti labai didelių sumų už šildymą – tokiu atveju fasadų apšiltinimas yra reikalingas. Egzistuoja kelios pagrindinės apšiltinimo galimybės. Kiekviena iš jų turi tam tikrus pliusus ir minusus, kurie paskatina jas išbandyti. Juolab, kartais pats namas „pasako“ kokia apšiltinimo sistema jam tinka labiausiai. O ir konsultacija su specialistu šiuo atveju labai palengvintų darbus. Tokiu atveju naujo šilumos siurblio nauda nebūtų taip iškeliama, kadangi pats namas jau būtų funkcionalus.

  1. Ekologiška medžio plaušo vata – geriausias pasirinkimas. Vata yra ekonomiška ir ekologiška, o tai bene geriausias ir labiausiai žmonėms reikalingas derinys. Juolab, vata nesunkiai patenka net ir į labai sudėtingas vietas, taigi net ir patys mažiausi tarpeliai bus apšildyti ir tuo pačiu gyvenimas namuose bus daug malonesnis.
  2. Taip pat labai rekomenduojamos plokštės, kuriomis yra iškalami ištisi fasadai. Jie padeda visiškai panaikinti skyles tarp namo vidaus ir išorės. Stora siena padės ne tik sulaikyti šilumą, tačiau taip pat ir išvengti nemalonių lauko garsų.
  3. Fasadų šiltinimas taip pat galimas iš putomis, kurios yra purškiamos į atitinkamas vietas. Giriamos, kadangi purškimo metu patenka net ir į pačias mažiausias vietas. Visgi, metų eigoje jos paprasčiausiai sukrenta, taigi nėra ilgaamžis pasirinkimas.
  4. Paprasčiausia ekologiška vata yra dar viena galimybė. Irgi lengvai patenkina net ir į labai smulkias vietas, taigi dažnas lietuvių pasirinkimas. Tiesa, kainuoja nemažai, tad verta pagalvoti ir palyginti su kitomis apšildymo alternatyvomis.

Kaip jau minėjome – konsultacija su specialistu šiuo atveju yra labai geras sprendimas. Asmuo padės atrasti labiausiai Jūsų galimybes atitinkantį ir prie poreikių prisitaikantį variantą.

Fasado paruošimas dažymui

Kuomet fasadas jau apšildytas – laikas jį paruošti dažymui. Paruošimo procesas nėra sudėtingas ir jam nereikia kokių nors ypatingų žinių. Svarbiausia turėti reikalingas priemones, kurias dažniausiai rekomenduojama išsinuomoti specializuotose vietose. Jeigu fasadas yra didelis – tokiu atveju rankomis jį ruošite labai ilgą laiko tarpą. Geriau jau naudotis elektriniai įrankiais.

Fasado dažymas

Kuomet fasadas jau yra paruoštas – sekantis žingsnis yra dažymo darbai. Svarbiausia yra įsigyti kokybiškus dažus, kurie būtent ir yra pritaikyti fasadui dažyti. Jie atsparūs neigiamiems aplinkos veiksniams, tad tarnaus Jums ilgai ir sėkmingai. Juolab, ieškokite tokios spalvos, kuri tikrai tikrų prie aplinkos. Juk fasado dažai kokybiški – jie išliks ilgai.

Gražūs namai – komfortabilūs bei funkcionalūs namai. Norint gyventi patogiai, šiltai ir jaukiai reikia įdėti pastangų. Kadangi šiuo metu rinkoje egzistuoja labai platus skirtingų priemonių pasirinkimas už priimtiną kainą – rekomenduojame pradėti namo renovacijos darbus jau dabar. Nes kada geriausias laikas, jeigu ne šiandien?

Įrašas paskelbtas temoje Būstas, Kita. Išsisaugokite pastovią nuorodą.