Kaip įkurti MB?

verslasMažoji bendrija – viena patraukliausių verslo formų Lietuvoje. Galimybė ją įsteigti atsirado tik 2012-ais metais ir nors neturime daug pavyzdžių, visgi, žmonės sėkmingai džiaugiasi nauja verslo forma ir ją pasirenka vis dažniau. Kaip įkurti MB? Jos įforminimas yra vienas iš paprasčiausių lyginant su kitomis įmonės galimybėmis. Tiesa, jeigu norite, kad visi darbai būtų atlikti kokybiškai – geriausia yra pasisamdyti profesionalus, kurie yra pasiruošę sutvarkyti visus dokumentus ne tik greitai, tačiau ir labai kokybiškai, be jokių klaidų.

BAZINĖS INFORMACIJOS SUSIRINKIMAS IR SUSISTEMINIMAS

Kuo daugiau žinosite apie MB formą – tuo bus paprasčiau susiderinti visas smulkmenas. Būtinai apgalvokite, kas bus Jūsų bendros įmonės dalis ir kuris asmuo yra pasiruošęs prisiimti atsakingiausią vadovo kėdę. Mažosios bendrijos nariai patys susiformuluoja sąlygas, kuriomis remiantis planuoja vykdyti savo veiklą. Tai vienas sudėtingiausių ir daugiausia laiko reikalaujantis darbas. Juk bendrijoje gali veikti net iki 10-ies narių, tad kartais praeina nemažai laiko, kol jie susitaria dėl smulkmenų.

Jeigu šio etapo metu Jums kyla daug problemų – rekomenduojame internete susipažinti su pavyzdžiais. Taip pat iškart kreipkitės į įmonę, kuri padės sutvarkyti dokumentus. Jie padės Jums susidėlioti vius taškus į vietas ir tinkamai susisteminti bazinę MB informaciją.

STEIGIMO SUTARTIES SUDARYMAS

Kaip įkurti MB? Ogi apgalvoti visas detales ir susitvarkyti visus dokumentus. Steigimo sutarties sudarymas yra vienas sudėtingiausių ir daugiausia laiko reikalaujančių darbų. Kuomet tvarkoma steigimo sutartis jau reikia būti apgalvojus šiuos kriterijus:

  • MB steigėjai.

  • MB pavadinimas.

  • MB buveinės adresas.

  • MB teisinės formos reglamentavimas.

  • MB steigėjų įnašai, kurie reikalingi veiklos pradžiai.

  • MB išlaidų tvarka.

  • MB sutarties sudarymo tvarka.

  • Ir kai informacija reikalinga MB dokumentacijos tvarkymo metu.

Dar kartą paminėsime, kad šis etapas bus kur kas paprastesnis jeigu pasisamdysite specialistus, kurie yra pasiruošę padėti atlikti dokumentų tvarkymo darbus.

NUOSTATŲ PASIRAŠYMAS IR SUTIKRINIMAS

Sekančio žingsnio metu reikia pasirašyti anksčiau suformuluotas nuostatas. Jas turi pasirašyti visi asmenys, kurie prisideda prie MB steigimo. Jeigu asmuo pasirašyti negali – tokiu atveju už jį tai padaryti gali notaro patvirtintas įgaliotas asmuo.

Nuostatai yra labai įvairiapusiai ir jų yra labai daug, tačiau kiekvienas steigėjas turi labai atsakingai pasižiūrėti į jų pasirašymą ir būtinai detaliai susipažinti, kad paskui nekiltų neaiškumų. Jeigu kyla klausimų dėl tam tikrų nuostatų – tokiu atveju yra būtina pasitarti su steigimo dokumentus tvarkančia įmonę. Jos darbas yra paaiškinti kiekviena smulkmeną.

KONTAKTAVIMAS SU JURIDINIŲ ASMENŲ CENTRU

Galiausiai, visi tinkamai sutvarkyti ir sudėlioti dokumentai turi būti pateikiami Juridinių asmenų centrui. Svarbu nepamiršti nei vienos smulkmenos, kadangi vėliau tai Jums gali kainuoti papildimai gaišinamą laiką.

Kai veikla yra įregistruojama – oficialiai MB pradeda veikti, tad gali būti pradedama vykdyti veiklą.

Mažoji bendrija – viena patraukliausia verslo formų. Lietuvoje atrodo įprasta, kad nusprendus steigti įmonę dažniausiai pasirenkama UAB. Taigi, neskubėkite rinktis įpročio. Geriau palyginkite pliusus ir minusus, kadangi tai gali pakeisti Jūsų pasirinkimą.

Įrašas paskelbtas temoje Kita. Išsisaugokite pastovią nuorodą.