Kaip pasirinkti automobilį kelionėms

toyota aygoMėgstate keliauti? Kokius keliavimo būdus renkatės? Vieni mėgsta keliauti lėktuvais, kiti traukiniais, dar kitų mėgstamiausia keliavimo forma yra vaikščiojimas pėsčiomis ar važiavimas dviračiu. Vieniems pilnai pakanka viešojo transporto, kiti nori būti mobilūs ir nepriklausomi, tad renkasi dviratį, motociklą ar automobilį. Žinoma, ar pasirinksite dviratį, ar automobilį, priklauso nuo to, kaip toli ir kokiais keliais keliausite. O dar gi ir fizinė forma svarbu. Tad šįkart rinksitės automobilį kelionėms. Nereiks galvoti nei apie fizinę formą, nei apie orus. Tiesiog sėsime ir važiuosim. Tiesa, nežadame rekomenduoti konkretaus modelio kaip Toyota Aygo ar Ford Mondeo. Tiesiog bendrai aptarsime kelioninio automobilio pasirinkimo galimybes.

                  Visų pirma reikės nuspręsti, kur žadate keliauti. Ar tai bus paprasta kelionė po Europą ar kilsite ir kalnais? Rinksitės tik miesto kelius, ar keliausite su palapinėmis bagažinėje ir nakvosite miškuose? Šiuo atveju reikės aptarti automobilio pravažumą ir galią. Galingesnis automobilis padės lengviau užvažiuoti į kalną (pavyzdžiui, išsinuomavus kokioj Italijoj nedidelį Renault automobiliuką, gali kartais būti sunku užkilti į statesnę įkalnę), taip pat pravažiuoti miško keliukais ir išvažiuoti iš duobės, jei netyčia tektų įklimpti. Norėdami važinėti ir po miškus (ten įsirengiant stovyklavietę), jums, ko gero, visai praverstų visureigis ar bent galingesnis automobilis, aukščiau pakeltas nuo žemės. Taip nekliudysite įvairių šakų, grumstų ant žemės, lengviau bus pravažiuoti ir galėsite ramiau važiuoti per dideles balas ir purvynus, nebijodami užklimpti.

                  Vis dėl to, jei keliausite tik asfaltu ir nebandysite užvažiuoti į aukščiausius kalnus, jums tiks ir pats mažiausias automobiliukas, kaip pavyzdžiui Toyota Aygo ar Smart‘as. Jei keliausite po didžiuosius Europos miestus, bus lengviau jį ir manevruoti ir rasti vietos kur prisiparkuoti. Nedidelio automobilio minusas tas, kad į jį dažniausiai netelpa daug daiktų, kurie kelionėse tikrai praverčia. Tokiu atveju reikės rinktis – ar daugiau kuro ryjantis ir ne toks kompaktiškas didesnis automobilis, ar mažas, mažai kuro ryjantis, tačiau ne toks talpus automobiliukas. Žinoma, jei keliaujate tik dviese, galinės sėdynės gali atstoti bagažinę, tačiau, susirinkus didesnei kompanijai, teks galvoti, kaip viską sutalpinti į bagažinę, kad visi važiuotų patogiai, o ir įvairių daiktų kelionėje nepritrūktų.

Įrašas paskelbtas temoje Automobiliai/Motociklai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.