Kaip pasirinkti statybininkus

Turbūt nesuklysime pasakę, jog Lietuvoje individualių namų statybos tiesiog verda. Vieni bando viską daryti patys, tuo tarpu kiti samdo rangovą ir visus rūpesčius palieka jam – net nuo sklypo parinkimo iki paskutinės spynos įstatymo. Be abejo, egzistuoja ir daugybė tarpinių variantų, kuriuos kiekvienas renkasi pagal savo galimybes ir kišenę, o taip pat pagal norą patiems dalyvauti statybų procese. Kita vertus, pagalbos iš pašalies turbūt neišvengia niekas. Atskiriems statybų darbams jums puikiai gali padėti ir mūsų statybų komanda, o jeigu reikės, tikėtina, jog susitarsite ir dėl viso namo statybų ar bent jau to rangos darbų. Ir nebūtinai tik Kaune ar jo apylinkėse.

Statybų procese svarbu komandaJeigu esate įsitikinę, kad tikrai pažįstatę ir ką nors, kas vienas pats pasistatė namą nuo nulio iki pat užuolaidų ir kilimų, pagalvokite dar kartą. Ilgame statybų etape yra daug darbų, kurių net patys principingiausi auksarankiai atsisako. Tai ir santechnikos montavimas, ir betono liejimas grindims, ir trinkelių klojimas ar stogo dengimas čerpėmis. O kartais bandymas pačiams pasidaryti ir šiuos ar dar sudėtingesnius darbus kainuoja netgi daugiau, nei ką nors samdyti.

Gerų pavyzdžių galima rasti kone visur. Štai motuojant santechniką, dedant kieme trinkeles ar darant elektros instaliaciją, labai daug klaidų pasitaiko dar planavime. Štai profesionalai, pavyzdžiui statybukomanda.lt, tokiu dalykus greitai pastebėtų ir pasiūlytų jums kur kas geresnių sprendimų. Žinoma, jų paslaugos kainuoja, tačiau klaidų darymas patiems, netinkamų medžiagų pasirinkimas, suklotų trinkelių ardymas ar santechnikos vamzdžių keitimas vos juos sujungus gali kainuoti žymiai daugiau. Bent jau laiko tai tikrai.

Tačiau yra ir kitų kraštutinumų, kuomet žmonės visus statybos darbus, nuo pat archtektūros ir dizaino iki paskutinių plaktuko kaukštelėjimų perleidžia rangovams. Žinoma, kartais jie pareiškia savo nuomonę, tačiau pernelyg į procesus nesigilina ir patys vaikščioti po statybų aikštelę nėra nusiteikę. Iš pirmo žvilgsnio tai yra labai patogu – gyventi sau ramiai bute, kol kas nors tau stato namą, o kai baigia – persikraustai ir ramu. Kita vertus, tai turi ir mažai minusų. Pradedant ženkliai didesne kaina nei patiems samdant darbininkus iš statybų komandos atskiriems darbams, baigiant gana nemaža tikimybe būti apgautiems kuriose nors stadijose ir ne tik permokėti, bet ir turėti prastesnės kokybės medžiagas ar žemesnės energetinės klasės namą. Turbūt būtent todėl kažkokie tarpiniai variantai ir yra geriausias pasirinkimas norint pasistatyti namą.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.