Kaip tinkamai išdėstyti svetainės baldus

Svetaines baldaiŠeimos laisvalaikis, pradedant šeimos žaidimais vakare ir baigiant knygų skaitymu ar televizoriaus žiūrėjimu, vyksta svetainėje. Tinkamas svetainės baldų išdėstymas yra būtinas tam, kad ši namų erdvė būtų jauki. Nėra nieko blogiau už svetainę, kuri yra graži, tačiau kurios erdvė yra išnaudota neracionaliai. Tam, kad taip nenutiktų, kėdes sustumkite glaudžiau, kad sukurtumėte jaukesnę erdvę maloniam pokalbiui. Kur turi būti išdėstyti svetaines baldai, priklauso nuo pagrindinio svetainės akcento. Vienose svetainėse jis yra architektūrinio pobūdžio, pavyzdžiui, židinys ar didžiuliai langai, per kuriuos atsiveria gražus vaizdas. Kitose svetainėse – tai televizorius ar namų kino sistema. Kai jūs nustatysite pagrindinį svetainės akcentą, į kurį orientuodamiesi galėsite išdėstyti baldus.

Išdėstymo paprastumas ir perstatymas

Svetainės baldų išdėstymas priklauso nuo jūsų norų ir turimų baldų. Dauguma mūsų turi sofą ir porą kėdžių ar fotelių. Šie baldai gali būti perstatomi tiek kartų, kiek mums norisi. Kiekvieną kartą perstatydami baldus, įsitikinkite, kad palikote pakankamai vietos tarp baldų tam, kad jūs ir jūsų svečiai galėtų lengvai judėti ir susirasti sau patogią vietą. Be to, šalia kėdžių ar fotelių turi būti paviršius, ant kurio būtų galima pasidėti gėrimą ar užkandžius. Toks stalas, mažas staliukas ar net kėdutė kojoms neturėtų būti nutolę nuo sėdimos vietos daugiau nei per ištiestos rankos ilgį.

Įprastas išdėstymas

Dažniausiai sutinkamas baldų išdėstymas svetainėje yra toks, kai sofa pastatoma priešais pagrindinį kambario akcentą – židinį, televizorių ar kitą objektą. Visi kiti sėdėjimui skirti baldai taip pat turi būti atsukti į kambario akcento pusę. Tai leidžia visiems gerai matyti televizorių ar židinyje spragsinčias malkas. Vakarėlio metu labai praverčia kambario viduryje pastatytas mažas staliukas ar bent jau kėdutė kojoms ant kurios galima padėti užkandžius ir stalo žaidimus. Likę svetainės baldai taip pat turi būti orientuojami į kambario akcentą, pavyzdžiui, kambarį puošiantis paveikslas turėtų kabėti virš židinio arba virš sofos.

Praeinamasis išdėstymas

Gera idėja svetainėms, kurios turi daugiau nei vieną įėjimą, yra nubrėžti nematomą ribą nuo vienų durų iki kitų. Tam yra pasitelkiami svetainės baldai, jų pagalba yra padaromas tiesus kelias nuo vieno įėjimo iki kito. Tokiu būdu išdėstant baldus, negalima pamiršti kambario pagrindinio akcento, ir pasistengti išlaikyti dinamišką sėdimų baldų išdėstymą kambario erdvėje. Be to, baldais galima paslėpti kambario kampus, kuriuose gali būti sukrauti vaikų žaislai ar jūsų laisvalaikiui skirti daiktai.

Išdėstymas aplink kampus

Jei sofa yra pagrindinis sėdimasis baldas, jums gali kilti noras tiesiog pristumti ją prie kambario kampo ir taip užbaigti baldų išdėstymą. Bet toks sprendimas gali būti ne visai geras. Žymiai geriau būtų sofą atitraukti nuo sienos tam, kad ją suptų šviesa ir erdvė. Prie sofos galima pastatyti staliuką su lempa ar toršerą – tokiu būdu padarysite kambarį šviesesniu ir jaukesniu. Kiti sėdimieji svetainės baldai turėtų būti pastatyti priešais sofą, kad žmonės iš abiejų svetainės kambario pusių galėtų bendrauti.

Klasikinis simetriškas išdėstymas

Tai yra toks baldų išdėstymas, kai sofa ir foteliai ar kėdės yra pastatomi vienas prieš kitą. Sėdintieji yra atsisukę vienas į kitą veidais, ir nei vienas nežiūri tiesiai į pagrindinį kambario akcentą. Toks baldų išdėstymas skatina pokalbį ir yra labai naudingas tokiu atveju, kai skaitymas, muzikos klausymas ar panašios pramogos yra ne mažiau svarbios už televizoriaus žiūrėjimą ir jo matomumą. Kiti svetainės baldai turėtų būti išdėstyti taip, kad žmonės galėtų jaustis patogiai, todėl tarp sofos ir fotelių rekomenduojama pastatyti mažą žurnalinį staliuką, o tarp fotelių ar už sofos – toršerą.

Įvertinę savo pomėgius, svetainės dydį ir turimus baldus, galėsite pasirinkti optimaliausią baldų išdėstymą ir jaukiai jaustis savo svetainėje.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.