Keli pasirinkimai – dantų implantai ir protezavimas

Kai žmogus dėl tam tikrų priežasčių praranda vieną ar kelis dantis, būtina pasirūpinti alternatyva prarastam dančiui. Taigi, kas yra dantų implantai turbūt kiekvienas iš jūsų puikiai žino. Šiandien informacija apie implantus labai lengvai ir greitai gali būti randama internete, pasitelkiant įvairius specializuotos odontologijos tematikos internetinius tinklalapius. Todėl tokioje situacijoje reikėtų nuspręsti, ką darysite – pasirinksite dantų implantus ar vis dėlto į odontologus kreipsitės dėl dantų protezavimo. Tiek vienas, tiek ir kitas pasirinkimas yra pakankamai populiarus vartotojų tarpe. Be to, nereikėtų manyti, kad dantų implantavimu ir protezavimu naudojasi tik senyvo amžiaus žmonės. Įprastai implantologų ir protezuotojų pacientai būna pakankamai jauni žmonės, todėl nėra ko abejoti, kad tokia problema yra labai dažna ir opi. O tai reiškia, kad ir odontologijos sritis yra gerokai pažengusi į priekį, galinti pagalbos ieškantiems žmonėms suteikti kaip įmanoma geresnį rezultatą.

Informacija apie implantusTaigi, pirmiausia reikėtų įvardinti, kokie yra dantų protezai. Pastarieji yra kelių rūšių – vieni jų yra fiksuoti, o kiti išimami. Žinoma, pastaruoju metu populiariausi neabejotinai yra fiksuoti protezai, kurie vartotojams suteikia kur kas didesnį patogumą ir komfortą. Tačiau fiksuotų dantų protezų pasirinkimo atveju, taip pat yra pažeidžiami ir papildomi dantys, kadangi protezuojami dantys yra užkabinami ant kitų sveikų dantų, o tam pastaruosius reikia nušlifuoti. Todėl pacientai, kurie nenori tokio tipo procedūros, visuomet pirmenybę skiria ne kam kitam, o būtent dantų implantams.

Tokiu atveju dirbtinis dantis yra užmaunamas ant implanto, kuris įgręžiamas (įsukamas) į paciento žandikaulį – vietą, kurioje buvo prarastas dantis. Dantų implantacijos metu nėra pažeidžiami aplinkiniai dantys, o pats implantuojamas dantis būna tobulai pritaikomas, kad atitiktų kitus burnoje esančius sveikus dantis, t.y. dera savo dydžiu, spalva ir forma. Žinoma, dantų implantavimo procedūra yra kur kas sudėtingesnė ir rimtesnė, tačiau nereikia pamiršti, kad implantuotas dantis bus ilgaamžis ir jei nekils jokių komplikacijų, tarnaus ne vieną dešimtmetį. Todėl, kaip matote, pasirinkimų yra nemažai – tereikia nuspręsti, kuris variantas jūsų akimis atrodo pats tinkamiausias.

Įrašas paskelbtas temoje Sveikata/Medicina. Išsisaugokite pastovią nuorodą.