Kodėl vis labiau populiarėja saulės kolektoriai?

saules kolektoriaiGalima pastebėti, kad vis daugiau šeimų naudoja saulės kolektorius. Ypač tai populiaru ten, kur žmonės daugiausiai gyvena privačiuose namuose. Apsižvalgę po priemiesčius ir elitinius miestų rajonus pastebėsime, kad žmonių, kurie savo namuose naudoja saulės kolektorius, skaičius vis didėja? Taigi, už ką tiek dėmesio saulės kolektoriui? Ką šis įrenginys gali pasiūlyti tokio, ko nebuvo anksčiau? Pamėginsime tai išsiaiškinti.

Pigesnis karštas vanduo ir šildymas

Daugelis ekspertų teigia, kad viena pagrindinių priežasčių, kodėl saulės kolektorius vis dažniau įrengiamas kiekvienos šeimos namuose – tai galimybė sutaupyti net iki septyniasdešimties procentų karšto vandens išlaidų. Iš kitos pusės, kolektorius padės jums sutaupyti ne tik karšto vandens išlaidas, tačiau taip pat sumažins ir bendrą šilumos energijos sąskaitą iki trisdešimties procentų. Na, o tiems žmonėms, kuriems iš tikrųjų rūpi gamta, derėtų žinoti tai, kad saulės energija yra draugiška aplinkai ir ekologiška, todėl naudoti tokį energijos gavimo būdą yra tikrai pagirtina.

Patogus įrengimas ir valdymas

Įrengti saulės kolektorių galima bet kuriuo sezonu, tad nelabai svarbu, ar užsisakysite jį vasarą, ar žiemą. Taip pat vertėtų žinoti, kad jums nereikia saulės kolektoriaus naudoti vien tik vasarą – nors buvo dažnai girdimas mitas, kad saulės baterijos jums padės sutaupyti tik iš tiesų esant saulei, visgi, ir žiemą šie įrenginiai jums padės. Ypač, jeigu bus daug speigo – specialistai nustatė, kad speigo metu saulės kolektoriai pasikrauna labai greitai.

Pats kolektoriaus veikimo ir valdymo procesas yra gana paprastas, tačiau ne be reikalo yra sakoma, kad paprasta yra tai, kas genialu. Saulės kolektoriai savo viduje turi šilumnešius, kurie absorbuoja šilumą, gautą iš saulės. Taip pat yra kolektorius, kuris padedu cirkuliaciniam siurbliui pumpuoti šilumnešyje sukauptą šilumą.

Saulės kolektoriai turi supaprastintą kompiuterį, kuris padės šeimininkams nustatyti reikiamą temperatūrą. Tokiu atveju, jeigu vandens temperatūra dar nepasiekia nustatytos, įsijungia papildomi elektriniai šilumos keitimo įrenginiai. Su valdymo pultu jūs galėsite valdyti tiek cirkuliacinį siurblį, tiek elektrinius šilumokaičius, šilumnešį bei kolektoriaus nustatymus. Norint tinkamai valdyti šį įrenginį, jokių apmokymų nereikia – valdymas iš tiesų labai paprastas.

Taigi, saulės kolektoriais turėtų džiaugtis visi namų šeimininkai, kurie nori sutaupyti daugiau pinigų šildymui ir valdymui ir, žinoma, tie, kurie vertina gamtą ir nori ją apsaugoti, kadangi saulės kolektoriai yra pilnai ekologiškas sprendimas.

Užsisakyti saulės kolektorių jūs galite parduotuvėje arba tiesiog internetu – konsultantai jums patars, kokio dydžio saulės kolektoriaus jums reikia, kadangi dažniausiai viskas priklauso nuo jūsų namo išmatavimų, taip pat nuo to, kiek dažnai naudojamas karštas vanduo, kiek asmenų gyvena name. Įvertinus visus šiuos dalykus, jūs gausite optimalų pasiūlymą, kuris jums ir jūsų namams bei šeimai atneš ilgalaikę naudą.

Įrašas paskelbtas temoje Kita. Išsisaugokite pastovią nuorodą.