Kokį smulkintuvą geriausia rinktis savo sodo darbams?

sodasJeigu dažnai tvarkote savo sodą ar daržą, tai turbūt pastebite, kad gali susidaryti nemažas šakų kiekis. Tos šakos užima gana nemažai vietos jūsų sklype, todėl reikia sumąstyti, kaip efektingai jas pašalinti. Be jokios abejonės, galima jas supakuoti ir nuvežti į kokį nors netolimą mišką, arba mėginti tas šakas sudeginti. Visgi, kaip žino patyrę sodininkai, ne visada pavyksta šakas sudeginti, arba tai daryti yra gana sudėtinga, ypač jeigu tos šakos yra labai drėgnos. Ką tokiu atveju daryti?

Be abejo, geras variantas yra tiesiog susmulkinti šakas ir panaudoti jas kokiam nors naudingam dalykui. Anksčiau visos šakos ir mediena būdavo smulkinama su kirviu, tačiau dabar tokie laikai, kai kirviu smulkinti jau atrodo nepatogu ir nepraktiška – juk tam yra šiuolaikiniai medienos smulkintuvai, kurie kur kas geriau padės jums atlikti tokį darbą.

Kokius privalumus jums suteiks šakų smulkinimas?

Visų pirma, jeigu smulkinsite šakas bei medieną kokybišku ir moderniu medienos smulkintuvu, jūs galėsite sumažinti tų šakų tūri nuo penkių iki dešimties kartų. Be jokios abejonės, tos šakos užims kur kas mažiau vietos – gali būti, kad net iki dešimties kartų mažiau. Galėsite jas kompaktiškai sudėti į vieną specialiai tam skirtą vietą ir daugiau nesijaudinti, kad tos niekam nereikalingos šakos užima pusę jūsų sklypo.

Tačiau, reikėtų paminėti dar vieną labai svarbų aspektą – susmulkintos šakos nebūtinai turi būti išvežamos ar deginamos – jos gali turėti jums kur kas daugiau naudos, nei nesusmulkintos šakos. Pavyzdžiui, galite panaudoti savo susmulkintas šakas kaip biokurą. Esant reikalui, taip pat tokią medieną galima naudoti kaip mulčią, o jeigu savo sode turite kompostą, tuomet tikrai vargu ar rasite geresnį variantą, nei tas susmulkintas šakas ir kitus medienos gaminius panaudoti kompostavimo darbams.

Kokie būna šiuolaikiniai medienos smulkintuvai?

Jeigu norite sužinoti, kokie būna smulkintuvai ir pagal ką jie yra dažniausiai skirstomi, tai mes čia pateiksime jums trumpą klasifikaciją:

  1. Smulkintuvai gali būti sraigtiniai, peilių smulkintuvai arba krumpliaračio pagrindų veikiantys medienos smulkintuvai. Taigi, yra trys skirtingi smulkintuvų veikimo būdai. Sunku pasakyti, kuris iš jų geresnis – daug pas priklauso nuo konkrečių jūsų poreikių.
  2. Smulkintuvai gali veikti benzino arba elektros pagrindu. Elektrinis smulkintuvas galbūt yra patogesnis, nereikia pildyti jo benzino bakelio, todėl galėsite visur naudotis tokiu smulkintuvu, kur tik yra elektros energija. Visgi, smulkintuvas ima pakankamai nemažą kiekį elektros energijos, tad šiuo atveju benzininis smulkintuvas turi šiokį tokį pranašumą – jis sutaupys pinigų, nors galbūt nebus taip patogu juo naudotis, nes reikės nuolat pripildyti.

Šiuolaikiniai medienos smulkintuvai suteiks jums galimybę patogiau tvarkyti savo sodą ar daržą ir panaudoti visą nereikalingą medieną, įskaitant ir medžių šakas, taip, kad iš tiesų būtų naudinga. Turėkite tai omenyje ir jau dabar pasidomėkite, koks šakų smulkintuvas labiausiai tiktų jums. Jį galima nusipirkti ne tik specializuotoje parduotuvėje, tačiau taip pat ir internetinėje parduotuvėje, kur smulkintuvai ir kitos sodo prekės dažniausiai kainuoja pigiau.

Įrašas paskelbtas temoje Kita, Pirkiniai/Paslaugos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.