Kokią fotografijos sritį pasirinkti?

vestuvių fotografasFotografija pastaruosius kelis metus tik populiarėja. Facebook‘as ir instagram‘as per dieną sulaukia milijonų nuotraukų. Na, iš tiesų, kokia gi ten fotografija… Visgi atsiranda mėgėjų, pirmą kartą į rankas paėmusių profesionalų fotoaparatą ir pradedančiu fotografuoti viską iš eilės. Galbūt tokie mėgėjai, nusipirkę fotoaparatą, tikisi greitu laiku tapti vestuvių fotografu ar kokiu gerai apmokamu reklamos fotografu. Tačiau iki to – ilgas kelias. Keletą mėnesių pafotografavęs, naujokas, atrodo, išsisemia ir pradeda kažko ieškoti. Giliau lenda į fotografijos meną, domisi fotografavimo taisyklėmis, kaip išgauti vienokį ar kitokį kadrą. Štai čia ir prasideda tobulėjimas.

                  Dažniausiai fotografuojantys žmonės pasuka į vieną žanrą. Ar tai būtu reportažas, ar gamtos fotografija, ar portretai, ar vestuvių fotografija… Naujokai kartais kone iškart atranda savo fotografijos žanrą, kitiems, deja, tenka net ne vienus metus išbandyti įvairiausias sritis. Dažnai, pradedantys fotografuoti po kurio laiko supranta, kad iš fotografijos galima uždirbti. Tuomet pradedama ieškoti uždirbimo iš nuotraukų būdų. Vienas paprasčiausių – microstock‘ai. Tai svetainės, kuriose yra tiesiog milijonai nuotraukų, kurias perka reklamos kūrėjai, dizaineriai ir kiti įvairiausių specialybių žmonės. Taigi, tokiose svetainėse gali pradėti pardavinėti nuotraukas bet kuris žmogus. Tiesa, jis turi turėti tikrai kokybiškų nuotraukų. Konkurencija čia didelė, atranka – griežta. Pradedant čia prekiauti, dažnai atmetama 90 ir daugiau procentų nuotraukų. Darbo įdėti reikia labai daug ir ne kiekvienas tam pasiryžta. Tačiau uždirbti įmanoma.

                  Neretu atveju, kiek pažengę fotografai mano, jog gali uždirbti iš vestuvių fotografijos. Atsakymas vienas – ne. Tam reikia daug patirties, atitinkamos technikos, redagavimo ir reklamavimo įgūdžių. Konkurencija šioje srityje taip pat didelė. Pavyzdžiui, būsite vestuvių fotografas Vilniuje. Konkurencija čia tikrai didelė ir naujokams įsisukti į šį verslą nelengvą. Visų pirma, naujokai juk net neturi nuotraukų pavyzdžių! O ką jau kalbėti apie konkuravimą…

                  Nors būti vestuvių fotografu Vilniuje ar Kaune gali būti keblu, tačiau mažuose miesteliuose galite turėti didesnį pasisekimą. Mažose gyvenvietėse jus greičiausiai tiesiog rekomenduos iš lūpų į lūpas. Žinoma, jei tik tai gerai atliksite savo darbą.

                  Uždirbimo iš fotografijos sričių yra tikrai daug. Tačiau kiekvienas iš jų reikalauja daug išmanymo ir patirties. Ypač kalbant apie pragyvenimą iš fotografijos. Visgi, jei jau nusprendėte, kad tikrai norite būti fotografas ir iš to gyventi, dėkite visas pastangas į norimą sritį ir laukite rezultatų.

Įrašas paskelbtas temoje Laisvalaikis/Pomėgiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.