Kokia metalinė lietaus nuvedimo sistema geriausia

Mūsų kraštas ne veltui vadinamas „Lietuva- kur lietūs lyja“. Deja pas mus Lietuvoje per metus iškrenta daug lietaus kritulių ant mūsų namų stogo dangų. Vasara mes galime pasidžiaugti tik pora mėnesių saulėtomis ir karštomis dienomis Nors gal ir yra žmonių, kuriems patinka lietingos dienos, lietaus lašų barbenimas į stogą ir metalinę lietaus nuvedimo sistemą. Bet manau, kad daug tokių žmonių nėra. Taigi, suprantate, kad turime daug lietingų dienų, kurių metų turi gerai atlikti darbą stogo latakai.

Lietuvoje ne tik yra daug dienų kai lyja lietus ant mūsų stogų ir lietaus latakų, bet ir snieguotų dienų. Atrodo kas bendro tarp metalinės lietaus nuvedimo sistemos ir sniego? Bet iš tiesu bendro yra labai daug. Slenkantis sniegas nuo plieninės stogo dangos, ar kito stogo tipo, krenta ant metalinių latakų ir šį krūvį turi atlaikyti metalinė lietaus nuvedimo sistema.

Lietaus sistemą namui yra kaip kraujagyslės žmogui. Per ją teka lietaus vanduo, kondensatas nuo stogo plėvelės. Net dulkės, kitos šiukšlės ir lapai prateka per latakus bei lietvamzdžius, kuriuos nuplauna lietaus vanduo. Stogo latakuose susidaro rūgšti terpė, kuri greitina metalinės lietaus nuvedimo sistemos koroziją.

Statant namą ar renovuojant stogo dangą žmonės labai retai pagalvoja apie lietaus nuvedimo sistemą, visiems svarbu tik stogo kvadrato kaina ir apie latakus pamirštama. O tai didelė klaida! Lietaus nuvedimo sistemą yra labai sudėtinga arba beveik neįmanoma pakeisti jei ji surūdys pirma nei stogo danga. Todėl labai svarbu pasirinkti teisingai metalinę lietaus nuvedimo sistemą, kad ji būtų ilgaamžė ir patikima.

Lietaus sistemaĮ ką reikia atkreipti dėmesį perkant plieninius stogo latakus? Svarbiausia, kad latakai nebūtų pagaminti iš paprastos stoginės skardos. Svarbu, kad metalinė lietaus nuvedimo sistema iš vidaus būtų padengta ne tik gruntu, o ir puralu. Šis padengimas yra storas ir ilgaamžis, todėl latakai tarnaus ilgai nesurūdys. Jei lietaus nuvedimo sistema bus pagaminta iš stoginės skardos, gruntas bus nukreiptas į latakų ir lietvamzdžių vidų ir jis nebus toks ilgaamžis kaip puralo padengimas. Po 10-15 metų latakai pradės rūdyti.

Visada atkreipkite dėmesį į kurią pusę padarytas metalinių latakų priekis. Jei latako prieki yra išriestas į įšorę, greitai atitekėjęs lietaus vanduo iššoks iš stogo latako kaip per tramplyną. Teisingą metalinės lietaus nuvedimo sistemos formą gamina „Galeco“ latakai.

Kai komplektuosite latakus savo namo stogui, atkreipkite dėmesį, kad būtų latakų jungtys. Šios detalės skirtos sujungti stogo latakus tarpusavyje, jose būna specialios gumos, kurios neleidžia vandenius pratekėti į išorę.

Jei Jūsų namo stogas turi daug kampu, metalinei lietaus nuvedimo sistemai reikės užsakyti latako kampus. Atkreipkite dėmesį, kad latako kampai turėtų iš karto sumontuotas latako jungtis. Jei metaliniai latako kampai neturės sumontuotų jungčių su savimi, Jums reikės jas papildomai pirkti.

Tikiuosi padėjau Jums išsirinkti metalinę lietaus nuvedimo sistemą, kuri yra labai svarbi prie Jūsų namo stogo.

Taip pat norėčiau atkreipti dėmesį, kad šiuo metu daug labiau populierėsnė yra metalinė lietaus nuvedimo sistema nei plastikinė lietaus sistema. Taip yra todėl, kad žiūrint bendrai, kiek skiriama pinigų namui, skirtumas tarp plastikinės lietaus nuvedimo sistemos ir metalinės nėra didelis. Pavyzdžiui metalinės lietaus sistemos komplektas vidutiniškai kainuos tik 1000-1500Lt brangiau nei plastikinės lietaus nuvedimo sistemos. Juk tai nėra didelė suma, kai namo statybai skiriama 200000-300000Lt.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas, Pirkiniai/Paslaugos ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.