Kokie langai jūsų namams atneš daugiausiai naudos?

langaiLangai jūsų namuose – tai ne tik daiktas, kuris sulaiko šilumą bei garsą. Dabar tai ir labai svarbi jūsų namų eksterjero dalis, kuri sukuria reprezentacinį jūsų namų vaizdą. Turbūt daugelį kartų matėte gražius langus, prieš eidami į svečius pas kažką ir iš karto susidarėte gerą įspūdį apie to namo šeimininkus. Yra ir atvirkštinis variantas – dažnai atrodo, kad name su pasenusiais, nusilupusiais ir nesandariais langais gyvena ne tokie jau ir malonūs žmonės. Galbūt tai tik spekuliacijos, tačiau faktas, jog langai mūsų namuose turi nemažai funkcijų.

Kaip turbūt žinote, dabar langų gamyba gali būti labai įvairi – yra nemažai plastikinių langų, aliuminio profilio langų, langų iš medienos. Apžvelkime trumpai šias skirtingas langų kategorijas ir pamėginkime nuspręsti, kokie langai atneštų daugiausiai naudos – tiek puikų estetinį vaizdą, tiek šilumos bei garso izoliaciją, tiek praktiškumą.

  1. Aliuminio profilio langai. Tai puikus pasirinkimas modernų stilių mėgstantiems žmonėms, kadangi aliuminio langai puikiai tinka modernioms dizaino idėjoms. Turbūt pastebėjote, kad vis dažniau architektai projektuoja tokius daugiabučius, kurių langai labai dideli. Neretai matome ir naujus namų projektus, kur langai tiesiog užima visą sieną. Aliuminio langų gamyba puikiai prisitaikė prie tokių stiliaus pokyčių, tačiau vertėtų žinoti ir tai, jog šie langai turi daugiau privalumų.
  • Ilgaamžiškumas, ilgesniam nei įprasta laikui suteikiama garantija;

  • Geras estetinis vaizdas – aliuminio langai po daugelio metų atrodo taip pat;

  • Ekologiškumas – aliuminis yra lengvai perdirbamas į kitą produktą.

Visgi, reikėtų žinoti ir tai, kad aliuminis reaguoja į kitą metalą, todėl kėdės balkone, įstiklintame aliuminio langais, neturėtų būti metalinės.

  1. Plastikiniai langai. Vienas iš populiariausių variantų yra langai iš plastiko. Kaip ir langai iš aliuminio, jie yra visiškai ekologiški, kadangi plastiką nesunku perdirbti. Taip pat verta žinoti, kad plastikinius langus nesunku pritaikyti prie bet kokio skonio pojūčio – plastikiniai langai gali būti iki 8 kamerų, todėl stiliaus ir šilumos izoliacijos įvairovė yra labai didelė. Nors matome, kad pilni prekybos centrai būtent langų iš plastiko, nėra jokia naujiena, kad įmanoma ir privati langų gamyba – kuomet pagal jūsų norus gamintojai sukuria tinkamiausius langus jūsų namams. Dažnai pirkėjus suvilioja ir kaina – plastikiniai langai išsiskiria tuo, jog yra patys pigiausi iš visų trijų mūsų minimų kategorijų. Negana to, šilumos izoliacijos rodikliai dažniausiai yra geresni nei aliuminio langų, o garso izoliacijos – panašūs.
  2. Mediniai langai. Šis langų tipas gali būti dvejopas. Visų pirma, yra medžio masyvo langai, kurie išsiskiria savo natūralumu ir tinka tik klasikinio stiliaus namuose. Visgi, tokio tipo langas gali būti ne pats patvariausias – medžio masyvas nėra labai atsparus aplinkos poveikiui. Kur kas geresnis variantas yra klijuotos medienos langai, kurie yra ir tvirti, ir atsparūs. Daugelis renkasi tokius langus dėl jų unikalios išvaizdos ir galimybės priderinti prie pačių įvairiausių architektūros projektų.

Renkantis langus, daug kas priklauso ir nuo gamintojo. Neverta pirkti pačių pigiausių langų – verčiau pasidomėkite, kurie gamintojai turi geresnę reputaciją – taip išlošite daugiau ir džiaugsitės kokybišku produktu.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas, Kita. Išsisaugokite pastovią nuorodą.