Kompiuterio maitinimo lizdo keitimas

Tikriausiai nei vienas dirbantis ofise ar studijuojantis žmogus negalėtų išsiversti be kompiuterio – juk dabar visa informacija yra saugoma skaitmeniniu pavidalu, o kompiuteriu yra kuriami ir taisomi dokumentai, todėl kiekvienas nori įsigyti tokį kompiuterį, kuris būtų labiausiai patikimas ir pats patogiausias. Visgi tam tikros duomenų kombinacijos, parodančios, jog kompiuteris yra patikimas nėra, tiesiog vienų įmonių gaminiai yra labiau pripažinti nei kitų ir pagal tai žmonės dažniausiai sprendžia apie kompiuterių patikimumą. Tai, kas liečia kompiuterio taisymą yra labiau susiję su kompiuterio rūšimi, nei su jo gamintojui ar kitais kompiuterio parametrais. Pavyzdžiui, nors nešiojami kompiuteriai šiuo metu yra patys populiariausi, juos sutaisyti yra sudėtingiausia, o tokia procedūra kaip kompiuterio maitinimo lizdo keitimas gali kainuoti nemenkus pinigus. Tačiau priešingai nei nešiojami kompiuteriai mūsų dienomis populiarumą praradę stacionarieji yra pataisomi žymiai lengviau ir greičiau.

Kompiuterio krovimasPriežastis, leidžiantis stacionariuosius kompiuterius nesunkiai susitaisyti netgi patiems jų vartotojams yra atvira procesoriaus architektūra. Norint iš arčiau apžiūrėti gedimą ar jį sutaisyti tiesiog užtenka atsidaryti procesorių ir viskas, kas jame yra bus matyti kaip ant delno. Nešiojamo kompiuterio pačiam atsidaryti visgi nepavyks, ypač jei jis yra itin kompaktiškas. Daugelyje stacionariųjų kompiuterių taip pat yra įdiegta Bios operacinė sistema, skirta reguliuoti procesoriaus darbą. Ši sistema yra taip pat atsakinga už pranešimą vartotojui apie kompiuterio gedimus ar neatitikimus. Bios programa įvykus gedimui siunčia atitinkamą garsinį signalą, dažniausiai susidedantį iš keleto trumpų pyptelėjimų, kartais iš ilgo ir poros trumpų kombinacijų, kurie žymi konkretų kompiuterio gedimą. Vienas ilgas signalas reiškia, kad kompiuteris yra sveikas. Signalai paprastai siunčiami kompiuterio įjungimo metu. Patekti į Bios operacinę sistemą ir patikrinti ar pakeisti procesoriaus darbo duomenis galima per pirmas dešimt sekundžių nuo kompiuterio įjungimo paspaudus F2 mygtuką klaviatūroje. Taigi, gal maitinimo lizdo keitimas stacionariajame kompiuteryje nėra toks paprastas, kad vartotojas jį galėtų atlikti pats, tačiau daugumą kitų gedimų galima pakankamai nesunkiai susitaisyti pačiam taip sumokant tik už naują kompiuterio detalę.

Įrašas paskelbtas temoje Kompiuteriai/Internetas, Pirkiniai/Paslaugos ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.