Malkos – seniausias ir pigiausias būdas šildyti namus

malkosKai planuojama įsigyti tam tikrą namus šildantį įrenginį, tenka pagalvoti, kuri galimybė galėtų geriausiai pasiteisinti. Šiandien yra siūlomi kieto kuro, granuliniai, elektriniai  ir dujiniai katilai, tačiau vis dar populiariausias pasirinkimas yra kieto kuro katilas, kuriam yra reikalingos malkos. Tai – pats pigiausias namų šildymo būdas, nes malkos yra maždaug 40 procentų pigesnės nei granulinis kuras, kuris kainuoja pigiau nei dujos ar elektra.

Granuliniai katilai dažniausiai yra pasirenkami dėl to, kad juos naudoti galima paprasčiau. Granulinį kurą tenka papildyti tik kas maždaug 2-3 dienas, kai tuo tarpu malkos turi būti papildomos kas kelias valandas. Granuliniai katilai yra laikomi vienais saugiausių, tačiau šių įrenginių kaina paprastai yra didesnė nei kitų galimų pasirinkimų, tad  dėl šios priežasties kartais yra pasirenkami kitokio tipo katilai.

Kieto kuro katilai yra naudojami jau nuo seno, ir turbūt kiekvienam yra žinoma, kad kūrenimas malkomis yra vienas pigiausių šildymo būdų. Malkos gali  būti ruošiamos savarankiškai, ir taip pat galima susirasti pardavėjų, kurie siūlo tokią produkciją. Įsitikinsite, kad malkos gali būti perkamos iš tiesų palankiomis kainomis, ir tam tikros įmonės gali pasiūlyti malkų pristatymą į namus. Be jokios abejonės, tai iš tiesų puikiai pasiteisins, ir jums neteks sugaišti daug laiko.

Elektriniai katilai suvartoja gana nemažai energijos, ir mąstau, kad tai yra vienas brangiausių namų šildymo būdų. Žinoma, elektrinius katilus prižiūrėti yra labai paprasta, netenka rūpintis kuo atsargomis, o elektriniai katilai paprastai kainuoja pigiausiai.

Dujiniai katilai gali būti pasirenkami tik tais atvejais, jei į namus yra atvestos gamtinės dujos. Taigi, šiuos katilus galima rinktis tikrai ne visada. Be to, dujų kainos kasmet tampa vis didesnis, tad ir katilo išlaikymo kaina vis labau kyla.

Taigi, kieto kuro katilai ne veltui yra populiariausias namų šildymo būdas. Jums tereikia pasirūpinti reikiamu malkų kiekiu, ir galėsite būti užtikrinti, kad šaltuoju metų laiku namuose bus tikrai labai šilta ir jauku. Kieto kuro katilų pasirinkimas tikrai nėra siauras, tad visada galėsite išsirinkti tokį, kuris geriausiai pateisintų lūkesčius.

 

Įrašas paskelbtas temoje Būstas ir pažymėtas , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.