Muzikos grupės kūrimas – ne viskas taip paprasta

Nemaža dalia žmonių nuo pat mažens turi potraukį muzikai. Tiksliau, net ne pačiai muzikai, o muzikavimui. Tai yra grojimui įvairiais instrumentais, dainavimu, muzikos kūrimu kompiuterinėmis programomis. Na paskutinį galime ir atmesti – šis straipsnis ne apie tai. Mėgstantys muziką ir jos kūrybą, žmonės anksčiau ar vėliau ima groti kokiu nors instrumentu ar stengiasi įvaldyti savo balsą. Natūralu, kad tobulėjant ir vis daugiau išmokstant, norisi kažko toje srityje pasiekti, tad ne išimtis ir muzika. Galbūt iš jos galima ir uždirbti? Tikrai taip, galima net suburti grupę, kaip tą padarė grupės „Kas nupaišė žvaigždes“ nariai. Groti grupėje garsiai lengviau, kartais tai suteikia daugiau motyvacijos tad žmonės ir ieško, su kuo jie galėtų susiburti ir kartu siekti karjeros.

                  Grupės kūrimas. Nuo ko pradėti? Visų pirma, reikės sugalvoti, iš kokiais instrumentais grojančių muzikantų norime burti grupę. Galbūt jūs grojate gitara ir jums reikia tik vokalisto? O gal norite įkurti penkių narių grupę, kurioje bus vietos ir gitaristui, ir bosistui, būgnininkui, klavišininkui, vokalistui? Kad ir kokio dydžio grupę būtų, jums reikės rasti narius, galinčius ir norinčius groti būtent tais instrumentais. Bene paprasčiausias būdas juos rasti – eiti į muzikantų forumą, kur žmonės dalijasi mintimis ir ten atsiranda tokių kaip jūs – norinčių kurti grupę.

                  Deja, vien surasti kelis žmones, grojančius tam tikrais instrumentais neužtenka. Labai svarbu, kad sutaptų jūsų muzikiniai skoniai.Muzikos grupė Nes jei vienas norės groti sunkųjį metalą, o kitas sakys, kad klasikiniai kūriniai yra gerokai įdomesni, tuomet vargiai pasiseks sukurti gerą grupę. Be to, labai svarbu, kad grupės nariai gerai sutartų ir tarp jų vyrautų pasitikėjimas, nes jei pradėsite groti už pinigus, prisiimsite ir didelę atsakomybę. Tad jei norite būti tokie kaip „Kas nupaišė žvaigždes“, turite suburti atsakingų, puikiai sutariančių žmonių grupę.

                  Kai jau nuspręsite groti už pinigus, jums reikės ir internetinės svetainės. Juk  per ją galėsite gauti klientų. Žinoma, yra ir kitų būdų reklamuotis – Youtube paskyroje, rengti nemokamus koncertus. Galiausiai, jei gerai grosite, būsite pastebėti ir netrukus galėsite rengtis koncertus už pinigus. Galbūt pradžioj ir nedideliu, tačiau su tobulėjimu ir populiarumu ateina ir didesni uždarbiai. Todėl linkime tobulėti savo srityje ir niekada nenuleisti rankų.

Įrašas paskelbtas temoje Kultūra/Menas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.