Nešiojamų kompiuterių dalys ir jų keitimo ypatumai

nesiojamu kompiuteriu dalysŠiuo metu nešiojamų kompiuterių dalys nėra tokios brangios kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Jeigu ruošiatės taisyti savo kompiuterį, tai siūlytume daryti tik su specialistų priežiūra, o geriausia būtų apskritai šį darbą palikti profesionalams. Kompiuterių taisymas reikalauja žinių, o ar jūs jų turite pakankamai? Patys bandydami sutvarkyti kompiuterį, galite kaip tik jam pakenkti, todėl bet kokiu atveju, pirmiausia turėtumėte kreiptis į specialistus, kurie galėtų bent jau papasakoti nuo ko reikėtų pradėti visus darbus. Aišku, negalvokite, kad specialistai ims ir už dyką analizuos jūsų gedimus – jiems teks sumokėti. Kompiuterius turi tvarkyti tik patyrę meistrai, tačiau jeigu remonto darbams nenorite išleisti daug pinigų, siūlytume apsvarstyti galimybę pasinaudoti tam tikromis išimtimis, kurias pabrėžiame žemiau.

Dalis pirkti galite ir jūs. Jeigu jau skubate į artimiausią taisyklą, negalvokite, kad visas dalis jums parūpins specialistai. Kai kurie jų gali net neturėti. Apie dalių pirkimą turite žinoti tai, kad dauguma specialistų jas užsako internetu, kartais net ir iš kitų šalių. Jeigu sumokėsite už visus darbus ir dalių įsigijimą, tai bus bene didžiausia kaina. Siūlytume specialistų paklausti kokių dalių reikės, ir tokiu atveju žinosite ko ieškoti. Jūs galite dalis nupirkti patys – užsisakyti iš ten, kur jos galbūt kainuos mažiau. Tuo labiau, kad specialistai turės gaišti laiką tų dalių paieškai, todėl  įprasta, kad jie paims ir simbolinį mokestį už tų dalių suradimą. Tad šiuo atveju siūlytume rinktis dalių užsakymą patiems.

Ieškodami atsakingo meistro, nesistenkite sutaupyti, nes toks taupymas dažnai dar labiau pakenkia. Kalbant apie kompiuterio dalių keitimą, čia daug dėmesio skirti privaloma meistro kompetencijai apžvelgti – jeigu rinksitės neaiškios reputacijos meistrą, tai nemaža tikimybė, kad iš jūsų kompiuterio kaip tik nieko neliks. Jeigu norite sutaupyti, geriausia būdas tai padaryti – rinktis tik jūsų mieste žinomas kompiuterių taisyklas, kurios nesistengia apgaudinėti nelabai kompiuteriais besidominčių žmonių. Profesionalai žinos ko reikia jūsų kompiuteriui, tad iškart apibrėš būsimą kainą, o taip pat rekomenduos geriausių gamintojų dalis, kurias teks pakeisti. Juos surasite panašiai kaip ir kitą techniką remontuojančius specialistus. Pavyzdžiui, fotoaparatų meistrą rasite internete suvedę „fotoaparatų remontas Klaipėdoje“, o kompiuterių meistrą rasite su paieškos fraze – „kompiuterių taisymas Klaipėdoje“.

Įrašas paskelbtas temoje Ekonomika/Verslas, Kita, Kompiuteriai/Internetas, Laisvalaikis/Pomėgiai, Pirkiniai/Paslaugos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.