NEŠIOKLĖS, NEŠYNĖS, SLINGAI, VAIKJUOSTĖS – KOKIE JŲ SKIRTUMAI?

nesiokleJei turite vaiką ar kelis vaikučius, matyt esate susidūrę su nešiojimo kausimu. Jei teko nešioti mažylį dažniau ir ilgesniais periodais, turėjote domėtis ir nešioklėmis, nes kiekvienam žmogui yra natūralu ieškoti lengvesnių būdų ir išeičių savo kasdienio gyvenimo supaprastinimui.

 

Vaikiškų nešynių rinkoje tikrai daug, tačiau pasirinkti nelengva. Norime savo vaikui paties geriausio, norime saugaus ir ilgaamžio gaminio, o parduotuvių lentynos ir interneto pasiūla tiesiog glumina: slingas, vaikjuostė, kengūriukas, nešynė, vaikmaišis, ergonominė nešioklė… Kaip jas atskirti ir nuspręsti, kuri tinkamiausia?

Bus daug aiškiau, jei žinosite pagrindinius nešioklių bruožus, tuomet ir pasirinkti bus lengviau.

ERGONOMINĖ NEŠIOKLĖ. Tai tokia nešioklė, kurioje viskas sukonstruota aiškiai, ją paėmę iškart galite  dėtis ant savęs, įkelti vaiką ir keliauti. Tokios nešioklės dydis ir ilgis reguliuojamas sagtimis ir diržais. Būtinas ergonominės nešioklės bruožas – kietas juosmens diržas (BOBA 4G, Manduca, Amazonas Smart Carrier). Tik tokio diržo dėka jūsų vaiko svoris pasiskirstys tolygiai, nežalos jūsų pečių ir nugaros. Pakietintas juosmens diržas leidžia vaiką sodinti ortopedų rekomenduojama – „varliuko poza“ – kaip vaikas kojytes išdėsto plačiai, tarsi jus apkabindamas.

Ergonominės nešioklės turės minkštą nugarėlę – tik tokia nugarėlė leis pilnai ir tvirtai prisiveržti vaiko nugarą prie jūsų kūno, tik taip bus išlaikoma saugi ir teisinga nugaros bei kryžkaulio padėtis. Ergonominės nešioklės įprastai naudojamos nuo gimimo iki 3 ar 4 metukų t.y. tol, kol jūs patys dar norite ir galite panešti savo atžalą. Ergonominės nešioklės įprastai tvirtinamos veidu į nešiotoją, taip pat nugaroje – lyg kuprinė ir keletas modelių – šone, ant klubo.

 

MEI TAI. Mei Tai nešynė kildinama iš Azijos. Į ją lengva įsidėti net mažiausią naujagimį, ypač jei jos nugarėlė kiek sumažinta. Nuo ergonominių nešioklių Mei Tai skiriasi savo reguliavimu – tiek juosmens diržas, tiek petnešos yra lyg juostos, kurias reikia sukryžiuoti ir susirišti. Mei Tai išsiskiria savo grožiu, lengvu dizainu, tokia nešioklė užima labai mažai vietos.

 

SLINGAS SU ŽIEDAIS. Ypač mėgstama nešynė tų mamų, kurios mėgsta visur suspėti – tiek namuose, tiek už namų ribų. Jį užsidėti trunka vos akimirką, ir štai – mamos rankos laisvos, mažylis patenkintas dairosi arba snaudžia nešynėje.

Slingo su žiedais ypatybė ta, kad jis dedamas tik per vieną petį, jo nereikia rišti jokiais mazgais, jis neturi jokių sagčių. Laisvasis audinio galas specialiu būdu, tarsi armonikėlė ar vėduoklė perkišamas per 2 žiedus, kurie leidžia slingą tampriai reguliuoti pagal kūdikio kūną. Slingas leidžia suformuoti tiek sėdimą, tiek gulimą vaiko padėtį, jame vaikas patogiai įsitaisys ir ant jūsų klubo ar nugaroje. Slinge su žiedais patogu maitinti kūdikį krūtimi – tai atliekama ypač diskretiškai, elegantiškai, nestebint pašalinėms akims.

 

VAIKJUOSTĖ. Vaikjuostė tarsi apjungia visas išvardintas nešynes, nes ji yra visko pradžia. Iš vaikjuostės, kuri buvo žinoma nuo seniausių laikų, vėliau formavosi visos kitos nešynių atmainos. Vaikjuostė – tai tiesiog ilgas (4-5 metrų) audinys, kurį reikia pačiam susidėlioti ant savęs prieš įsikeliant kūdikį pvz. BOBA WRAP. Vaikjuostė ypač patogi, jei norėsite naujagimį nešioti nuo pat pirmųjų dienų, netgi jei jis gimė mažesnio svorio. Vaikjuostė tobulai prisitaiko prie jūsų ir mažylio kūno formų, apgaubia taip, lyg laikytumėte savo kūdikį rankose. Dėl to, teisingai naudojant, vaikjuostė yra saugus ir net mažiausiam kūdikiui sveikiausias nešiojimo būdas.

 

Dabar, kai žinote nešioklių skirtumus ir pagrindines savybes, bus nesunku išsirinkti tinkamiausią savo vaikui. Ir visuomet prisiminkite: nešiojami vaikai – laimingi ir ramesni!

Įrašas paskelbtas temoje Sveikata/Medicina ir pažymėtas , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.