Noriu būti kalnų fotografas

Vienas iš didžiajai žmonijai žinomų gamtos stebuklų yra kalnai. Jie būna įvairūs ir visokie. Vieni aukšti ir galima užlipti į juos be specializuotos įrangos. Kai kurie kalnai gali būti neaukšti, gal net labiau priminti kalvą, tačiau pasiekti viršūnę užtruks nemažai laiko ir gali pareikalauti nemažai fizinių pastangų.

Nemaža dalis paprastų žmonių mėgsta stebėti gražius kalvų siluetus, kai kurie mėgsta skaityti įkvėpiančias istorijas, kurios pasakoja apie legendinius žygius į kalnus. Taip pat yra ir nemaža grupė žmonių, kuriems patinka veiksmo filmai, kuriuose perteikiamos adrenalino kupinos istorijos apie alpinistines grupes ar savo kopimo stiliumi pasižyminčiais alpinistais, kurie nori įveikti sudetingas trasas ar pasiekti aukščiausią sudėtingiausią viršūnę.

FotografaiMus žmones įkvepia tokie kalnų kadrai ar filmai. Tačiau kai kuriem kyla klausimai, kas alpinistus fotografuoja, filmuoja ir kuria istorinę bei dokumentinę medžiagą apie kalnus ir alpinizmą. Viską atlieka kalnų fotografai, šie žmonės rizikuoja žymiai daugiau, nei pavyzdžiui vestuvių fotografai.  Fotografas gali mėgti fotografuoti skirtingus objektus ar veiksmus. Kai kuriems yra artima žmonių ar portretų fotografija, kitas fotografas gali žavėtis įvairiomis šventėmis, ceremonijomis, festivaliais ar šventėmis. Kai kurie fotografai mėgsta riziką, vyksta į raudonuosius taškus, kuriuose vyksta karai ar fiksuoja kaip skirtingos tautos ir kultūros kovoja su neseniai žmonių likimus pakeitusiomis gamtos stichijomis ir nelaimėmis.  Kalnų fotografas, taip pat yra asmuo, kuriam patinka rizika, jam patinka fiziniai iššūkiai, kalnū gyvavimo procesas,o pats geriausias tokio fotografo apdovanojimas yra giedras oras ir nuotraukose puikiai atsivaizduojančios kalnų viršūnės.

Neretai vykdant įvairias kalnų ekspedicijas, alpinistų grupę papildo ir vienas profesionalus fotografas. Tačiau ar tokiam fotografui lengva dirbti aukštyje, sudėtingose oro sąlygose.? Ar visada nuotraukos yra geros ir kokybiškos? Kyla nemažai tokio tipo klausymų. Pirmiausia norint tapti kalnų fotografų reiktų būti pakankamai profesionaliu fotografuojant įvairius gamtos reiškinius, kraštovaizdžius. Kita svarbi sąlyga planuojant vykti į kalnus yra gebėjimai naudotis alpinistine įranga. Nei vienas kalnų alpinistas negimė viską mokėdamas ir sugebėdamas rišti mazgus, naudoti ledkirčius ar tinkamai elgtis su kalnų batais ant kurių dedasi katės.  Norins būti kalnų fotografu nepakanka mokėti gaudyti puikius gamtos peizažus, čia jam lygiagrečiai reikia būti puikiu laipiotoju. Alpinistas fotografas ir dar profesionalus yra retenybė. Pirmiausia asmuo norintis užsiimti šia veikla turi išmokti fotografijos meno. Vėliau yra lankomi alpinizmo kursai, kurių metu būsimas kalnų fotografuotojas išmoksta kopimo ir lipimo meno. Kursų metu kiekvienas dalyvis yra supažindinamas su alpinistine įranga. Praktika prasideda nuo mazgų rišimo, gebėjimo kilti ir leistis virve, visų saugumo reikalavimų, kurie naudojami alpinistiniuose žygiuose. Palengva tokios teorinės žinios yra perkeliamos į realias lauko sąlygas. Su laiku būsimas fotografas įgauna pakankamai patirties, pradeda savo profesionalo kelią nuo nedidelių žygių. Kiekvieno žygio metu grupė apsitaria ir pasirenka planuojamą kopimo maršrutą. Atsiradus pakankamai geriems alpinistiniams įgūdžiams, galimybės saugiuose taškuose ir išsitraukti fotoaparatą.

Taigi, norint užsiimti tokia veikla kaip kalnų fotografavimas, būtina suvokti rizikas. Fotografuojantys asmenys pirmiausia turi mokėti fotografuoti, vėliau pažinti ir įgauti alpinistinių įgūdžių. Kalnų mylėtojai tampa profesionalais, kai yra pakankamai pasiruošę fiziškai, dvasiškai ir kartu kovoti su aukščio baime.

Įrašas paskelbtas temoje Laisvalaikis/Pomėgiai, Pirkiniai/Paslaugos ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.