Padangų įvairovė – ir traktoriams ir visureigiams

Apie automobilio padangas susimąstome tik du kartus per metus – rudenį, kai reikia užsidėti žiemines padangas ir pavasarį, kad padangos keičiamos į vasarines. Žinoma, kai kurie renkasi ir kitą variantą, tai yra, universalias padangas. Nors jos greičiau dėvisi, tačiau išvengiama padangų keitimo, sutaupoma laiko ir gal net pinigų. Tačiau ar tik lengvajam automobiliui reikia keisti padangas? Ir ar padangas naudinga keisti tik pasikeitus sezonui? Tikrai ne ir tuojau pat pasakysime kodėl.

                  Nors paprastai visos transporto priemonės keičia padangas du kartus per metus, tačiau yra padangų, kurios visai nėra keičiamos. Pavyzdžiui, traktorių padangos, kurios dažniausiai nėra naudojamos ant asfalto, bet važinėjama tik žvyrkeliais, laukų keliais ar pačiais laukais. Nors patys traktoriai žiemą net nėra taip dažnai naudojami, kad jiems reiktų keisti padangas. O tai tikrai nėra pigus malonumas. Taigi, jei kartais turite traktorių, galite džiaugtis bent tiek, kad jam nereikės nuolat keitinėti padangų. Na nebent tada, kai jos galutinai nusidėvės.

                 Traktoriams ir visureigiams Gal traktorių padangos ir nėra keičiamos, tačiau visureigių – priešingai. Visureigių mėgėjai padangas keičia tikrai dažniau nei kartą per sezoną. Tie, kurie mėgsta visureigį pritaikyti pagal jo paskirtį, kuri atsiskleidžia pavadinime, tikrai pasikeičia padangas. Pavyzdžiui, jei mėgstate visureigių sportą, važinėjate bekele ir purvais, balomis, kitais dariniais, sunkiai pavadinamais keliais, tuomet padangos visureigiams tikrai turi būti keičiamos. Geros padangos turės geresnį protektorių, tuo pačiu ir geresnį sukibimą, padės įveikti statesnius kalnus, slidžią bekelę. Tiesa, tokios padangos jus gerokai sulėtins važiuojant asfaltu, todėl visureigių mėgėjai dažnai ir keičia šias padangas. Priežastis ne tik lėtesnis važiavimas, bet ir kiek didesnės kuro sąnaudos, kuomet padangos nėra pritaikytos asfaltui. Taigi, padangos visureigiams gali būti itin dažnai keičiamos, priklausomai nuo to, kokia važiavimo danga yra pasirenkama.

                  Ar verta pirkti žiemai brangesnes padangas? Daugelis sako kad taip. Ir kalbame ne tik apie visureigius ar traktorius, bet ir apie paprastus lengvuosius automobilius. Brangesnės padangos bus ilgaamžiškesnės, turės geresnį sukibimą, esant nebarstytai kelio dangai. Žinoma, tokios padangos gali kainuoti ir keturis kartus daugiau nei pačios pigiausios, bet jei reikia važinėti nevalytais ar druska ar smėliu nebarstytais užmiesčio keliais, tai tikrai gali būti jums išsigelbėjimas.

Įrašas paskelbtas temoje Automobiliai/Motociklai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.