Pailsėkime su saule

larnakaTikrai taip, dauguma poilsio ieško kur nors, kur galima pasidžiaugti saulėtais ir šiltais orais. Dažniausiai lietuviui tai būna kokios nors pietų Europos šalys, kur ir gana pigu pasiekti, ir netoli, ir dar pakankamai sava kultūra, kur nebūtų didelio šoko. Geriausia tokiam poilsiui – tiesiog kokie nors žymūs kurortai, kur viskas paruoštas paprastam, tiesiog poilsio ištroškusiems turistams. Sutvarkyti paplūdimiai, didelis viešbučių pasirinkimas, ekskursijų galimybė, įvairių pramogų pasiūlymai. Kipras, ir jo kurortas Larnaka – viena populiariausių vietų, kur traukia lietuviai tiesiog pailsėti.

O ką gi reiškia tas paprastas turistas ir paprastas poilsis? Po šiuo terminu bandau paslėpti pagrinde pasyvaus poilsio mėgėjus. Tuos, kuriems reikia tiesiog saulės, šilumos, ramios vietos ir galimybės tiesiog pailsėti. Gerai išsimiegoti, pasimaudyti šiltame ir skaidriame jūros vandenyje, viešbutyje gauti pusryčius ir turėti kur pavalgyti vakariene. O dar dažniau norima, kad viešbučio kambaryje būtų nedidelė virtuvėlė, kur būtų galima ir patiems išsivirti makaronu bei atsiriekti atsivežtos dešros. Juk pigiau. O kam leisti pinigus maistui, kuomet tikslas – tiesiog geras poilsis. Galiu jus iš karto pradžiuginti, jog Larnaka Kipre – tikrai puiki vieta tokiam poilsiui. Čia yra tikrai nemažas viešbučių pasirinkimas, pradedant pigiais ir visais paprastais, baigiant tikrai prabangiais, kur nakvynės kainą gerokai viršija daugelio visos savaitinės kelionės į Larnaką kainą.

Žinoma, Kipras nenuvils ir savo orai. Na, jei bent jau žiemos mėnesius iš savo planų išmesite. Nors, dera pasakyti, neretai orai leidžia Kipro saloje pasimaudyti ir sausio mėnesį. Ir ne taip ir retai. Tačiau, kad ir kaip ten būtų, žiemos metu šioje saloje orai paprastai būna blogesni, mažiau šviečia saulė, daugiu lyja, tad skristi ir tikėtis kad būtent jums pasiseks gal kiek naivoka. Tačiau jau nuo pat balandžio iki spalio galima drąsiai planuoti kelionę, kurios tikslas – tiesiog maudynės ir drybsojimas paplūdimyje. Larnaka, Pafosas ar Aja Napa, tiesą sakant, nelabai net svarbu kurį Kipro kurortą pasirinksite – visur viskas gana panašu. Įdomumo dėlei netgi rekomenduotina būtų netingėti pakeliauti po salą daugiau, aplankyti bent kelis miestus ir taip geriau susipažinti su Kipru. Kita vertus, jei jau atvykote tik pasyviai pailsėti, puikiai galima apsiriboti ir vienu miestu.

Įrašas paskelbtas temoje Kelionės/Turizmas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.