Pasirūpinkite savo buitinės technikos prietaisais

Jei kasdien naudojame daugybę buitinės technikos prietaisų, galima net neabejoti, kad neilgai trukus vienas ar kitas prietaisas praneš apie tam tikrus savo veikimo sutrikimus. Tai yra tiesiog neišvengiama, nepaisant to apie kokios kokybės buitinės technikos prietaisus kalbėtume. Be to, tai yra labai dažnai pasitaikantis atvejis, jei naudodamiesi buitine technika, jos tinkamai neprižiūrime. Būtent todėl reikėtų kaip įmanoma daugiau dėmesio skirti reguliariai kasdien naudojamų prietaisų priežiūrai.

Gartraukis

  • Kaitlentė ir dujinė viryklė. Tiek vienu, tiek ir kitu atveju reikėtų reguliariai nuvalyti jų paviršių. Ir nors galite svarstyti, kokiu būdu nevaloma kaitlentė ar dujinė viryklė galėtų sugesti, atsakyti labai paprasta. Purvas ir nuo maisto gaminimo atsiradę nešvarumai gali kur kas labiau apsunkinti kaitlentės paviršiaus naudojimą, o dujinės viryklės atveju, didelės nešvarumų sankaupos galėtų kelti ir didesnį pavojų, kuomet bandoma uždegti ugnį, sklindančią iš užsikišusių angų. Todėl nepraleiskite progos reguliariai nuvalyti šiuos paviršius – ypač, jei gaminate pakankamai dažnai.
  • Šaldytuvas. Turbūt ne kartą esate susidūrę su „bėgančiu“ šaldytuvu. Tai yra labai dažnai pasitaikanti problema. Ir nors galite sakyti, kad tai jums nekelia jokių nepatogumų, todėl nesate linkę imtis papildomų priemonių, kad išspręstumėte šią problemą – tokį požiūrį reikėtų kaip įmanoma greičiau pakeisti. Jei ilgą laiką nepašalinsite minėtos problemos, galite neabejoti, kad vis dažniau susidursite su sugedusiais ar apšalusiais šaldytuve laikomais maisto produktais. Tuo tarpu, jei šaldytuvą „išleisti“ reguliariai, „bėgančio“ šaldytuvo problemos galėsite išvengti.
  • Gartraukis. Įprastai virtuvėje esantis gartraukis yra naudojamas labai dažnai – bene kaskart, kai įjungiama kaitlentė arba dujinė viryklė. O tai reiškia, kad reikia labai daug dėmesio skirti jo švarai. Nors iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti, kad jis tiesiogiai nesiliečia su gaminamu maistu – yra priešingai. Galbūt esate pastebėję, kad po kurio laiko gartraukio paviršius apsineša riebalų ir kitų nešvarumų sankaupomis. Be to, ant jo renkasi ir dulkės. Visa tai sukuria labai nemalonų vaizdą. Ką jau kalbėti apie tai, kad jei gartraukis nėra reguliariai valomas, gali sutrikti ir jo ventiliatoriaus darbas, o tai reiškia, kad suprastėja ventiliavimo funkcija. Todėl virtuviniai gartraukiai turėtų būti valomi lygiai taip pat dažnai kaip ir kiti virtuvėje esantys paviršiai.
  • Orkaitė. Kaip bebūtų keista, tačiau nemaža dalis vartotojų visiškai pamiršta apie savo virtuvėje esančios orkaitės vidaus valymą. Tai yra didelė klaida – juk jei valome išorinius buitinės technikos prietaisų paviršius, kurie turi tiesioginį sąlyti su gaminamu maistu, kodėl gi turėtume ignoruoti orkaitės vidų? Kai kuriais atvejais jis užsiteršia dar greičiau ir sunkiau nei išoriniai paviršiai.
  • Mikrobangų krosnelė. Tai dar vienas buitinės technikos prietaisas, kuriam vartotojai nėra linkę skirti pakankamai daug deramo dėmesio. Tačiau galbūt ne kartą susidūrėte su situacija, kuomet po pusmečio ar dar ilgesnio laiko tarpo pažvelgę į mikrobangų krosnelės sieneles, suprasdavote, kad jums teks gerokai pasiraitoti rankoves, jog galėtumėte sutvarkyti visą atsiradusią netvarką. Mikrobangų krosnelių vidus maisto likučiais užsiteršia labai greitai, todėl jei šį buitinės technikos prietaisą naudojate pakankamai dažnai, nepamirškite jo valymo.
  • Virtuviniai kombainai. Tokio tipo ir panašūs prietaisai linkę gesti kur kas dažniau. Galbūt taip yra dėl mažiau patvarių detalių, tačiau bet kuriuo atveju, jei norime kaip įmanoma labiau prailginti jų tarnavimo laiką, po kiekvieno naudojimosi, turime labai gerai išplauti atskiras detales, o naudojant prietaisą, pasirūpinti, kad visos detalės būtų savo vietose.
Įrašas paskelbtas temoje Būstas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.