Plaukų priežiūra – kaip ja pasirūpinti?

Naudoti plaukų kondicionierių ar nenaudoti? Tepti plaukus aliejumi ar netepti? Trenkti plaukus kartą per dieną ar kas dvi dienas? Kirpti plaukų galiukus kas kelis mėnesius ar tik kas pusmetį? Ir tai tik keli klausimai iš daugelio, todėl labai svarbu gauti visus reikiamus atsakymus, padedančius lengviau ir efektyviau pasirūpinti plaukų priežiūra.

  • Visiškai normalu, jei per dieną prarandami 100-150 plaukų. Todėl jei matote ant žemės ar vonioje gulinčius plaukus – nepanikuokite, tai natūralus procesas.
  • Šlapius plaukus šukuokite labai atsargiai. Tai yra pats lengviausias kelias pažeisti savo plaukus. Todėl rekomenduojama naudoti plaukų šepetį su plačiais šereliais.
  • Plaukų galiukus pakirpkite bent kartą per kelis mėnesius – jei galite, ir dažniau. Tai padės išvengti dažnai skilinėjančių plaukų galiukų.
  • Plaukų priežiūraKai kurie žmonės teigia, kad savo plaukų nereikėtų trenkti kiekvieną dieną, tačiau tai gali būti taikoma plaukams, kurie nepriskiriami riebiam plaukų tipui. Jei jūsų plaukai linkę riebaluotis, juos trenkti reikia kiekvieną dieną.
  • Kai rankšluosčiu norite nusausinti savo plaukus, elkitės labai atsargiai ir švelniai. Priešingu atveju galite pažeisti plaukus. Tai būtų geriausia daryti švelniai spustelint į rankšluostį suimtus plaukus.
  • Tuo tarpu, kai plaukus džiovinate su fenu, naudokite nelabai karštą oro srovę. Jei oras bus pernelyg karštas, jis išsausins plaukus ir juos pažeis. Be to, feną laikykite toliau nuo savo plaukų.
  • Pasistenkite savo plaukų nedažyti pernelyg dažnai. Nors galite naudoti natūralius dažus, vis dėlto juose yra medžiagų, kurios vienaip ar kitaip gali pakenkti jūsų plaukams. Todėl kartais leiskite savo plaukams pailsėti ir atsigauti.
  • Būtinai naudokite ir plaukų kondicionierių, kuris būtų pritaikytas jūsų plaukų tipui. Tai padės sustiprinti plaukus, juos atgaivins ir apsaugos.
  • Žinoma, taip pat reikėtų pasirinkti ir profesionalų plaukų stilistą, kuris labai gerai išmano savo darbą ir gali pagelbėti jums suvaldant savo plaukus. Ką jau kalbėti apie tai, kad jis lengviau nustatys jūsų plaukų tipą ir pasiūlys jums efektyviausias plaukų priežiūros priemones.

Taigi, jei pritaikysite šiuos patarimus savo plaukų priežiūrai – galėsite džiaugtis gražiais ir sveikais plaukais.

Įrašas paskelbtas temoje Kita. Išsisaugokite pastovią nuorodą.