Šildytuvai ir jų rūšys

Nešiojamieji šildytuvai yra puikus būdas jūsų kambariui, butui ar net visam namui sušildyti. Maži nešiojamieji sildytuvai gali būti atnešti į bet kurią erdvę namuose. Naudojant šildytuvus kaip papildomą šildymo šaltinį, galima sumažinti autonominio šildymo kainas. Nors tai nereiškia, kad papildomų šildytuvų išlaikymas jums nieko nekainuos, dažnai, priklausomai nuo to, kokie šildytuvai yra naudojami, bendros išlaidos šildymui gali sumažėti.

Šildytuvų rūšys

SildytuvaiNamams šildyti skirti šildytuvai yra kelių rūšių. Konvekciniai šildytuvai, infraraudonųjų spindulių šildytuvai, tepaliniai šildytuvai, dujiniai keramikiniai šildytuvai ir kaloriferiai-vėjeliai. Jų kainų diapazonas taip pat yra labai platus – nuo dešimties iki kelių šimtų eurų. Prieš skubėdami nusipirkti šildytuvą, gerai apsvarstykite, kokio dydžio erdvei jį naudosite, ir kuris šildytuvų tipas geriausiai tiks šildyti jūsų namams.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra tinkami žmogaus kūnui sušildyti. Pavyzdžiui, atsukę infraraudonųjų spindulių šildytuvą į savo darbo stalą, jūs greitai pajusite šilumą, nors aplinka dar nebus įšilusi. Kita vertus, jei norite sušildyti visą kambarį ar tam tikrą erdvę, jums geriau tiks konvekcinis šildytuvas, kuris konvekcijos principu sušildo šaltą orą, praeinantį pro šildymo elementą. Dujiniai keramikiniai šildytuvai yra vienas pigiausių šildymo būdų, tačiau, dujoms pasibaigus, reikia važiuoti iki degalinės ir papildyti dujų balioną, o tai ne visada yra patogu. Tepaliniai šildytuvai taip pat puikiai tinka greitam erdvės pašildymui ir net skalbinių džiovinimui. Akivaizdu, kad kiekviena šildytuvų rūšis turi savų  pliusų, todėl jūs patys turite nuspręsti, koks šildytuvas labiausiai tiks jums.

Kitas dalykas, kurį reikėtų apsvarstyti prieš perkant šildytuvą, yra jo galia. Jei jūs norite šildyti didesnę patalpą, natūralu, kad jums prireiks galingesnio šildytuvo. Kuo galingesnis šildytuvas, tuo daugiau energijos jis išeikvos, o jūsų sąskaitos už šildymą – didės. Todėl vada rekomenduojama rinktis optimaliausią variantą. Šildytuvų techninėse charakteristikose dažniausiai būna nurodyta, kokiam plotui ar tūriui geriausiai tinka šildytuvas, o jei tai nenurodyta – teiraukitės parduotuvės konsultanto ar internetinės parduotuvės vadybininko.

Pagrindiniai šildytuvų skirtumai

Kaip jau minėjome, šildytuvų rūšys labai skiriasi. Jei jums reikia, kad būtų šildomas namų oras, tuomet rinkitės konvekcinį šildytuvą. Tuo tarpu, jei jūs norite šildyti žmones ir objektus, geriausias pasirinkimas bus infraraudonųjų spindulių šildytuvas. Tačiau atminkite – nors infraraudonųjų spindulių šildytuvai duoda greitą efektą, juos išjungus jis dingsta ir jūs vėl jausite šaltį; tuo tarpu, išjungus šildytuvą, kuris šildo orą, šiluma išlieka ilgiau. Geriausiai abiejų šildytuvų funkcijas sujungia keramikinis dujinis šildytuvas, skleidžiantis šilumą degant dujoms, kurios sklaidosi keramikinio elemento paviršiuje, todėl, pasistatę šildytuvą šalia savęs, greitai pajusite šilumą, o ilgainiui sušils ir kambario oras. Jei norite panašaus efekto, bet nenorite dujinio prietaiso, tuomet jūsų pasirinkimas turėtų būti tepalinis radiatorius, nors jo išlaikymo kaštai yra didesni, bet jums nereikės nuolat pildyti dujų baliono.

Nusprendę, kokios rūšies šildytuvo norite, neskubėkite pirkti pirmo šildytuvo, kurį pamatysite prekybos centre ar internetinėje parduotuvėje. Šildytuvų gamintojų yra be galo daug, todėl, prieš perkant, yra protinga pasikonsultuoti su specialistais, kurie patars, kuris iš jūsų norimos rūšies šildytuvų yra kokybiškiausias, patvariausias ar labiausiai atitinkantis jūsų poreikius.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.