Skalbimo kokybę įtakojantys veiksniai

Šio amžiaus technologijos ir chemijos pramonė  suteikė galimybes pakankamai greitai ir be didelių pastangų išskalbti nešvarius drabužius .Nors ir drabužių skalbimas naudojantis skalbimo mašina ir cheminėmis skalbimo valymo priemonėmis suteikia daugybę privalumų, tačiau tuo naudotis taip pat reikia mokėti.

ValymasKalbant apie drabužių skalbimą ir valymą,  reikia paminėti, kad dažnu atveju nėra svarbu kokia skalbimo priemonę naudoti skalbimui. Skalbimo priemonių  specialistai teigia, kad dažnu atveju yra geriau į skalbimo mašiną dėti mažiau skalbimo  miltelių, bet skalbti ilgiau ir kiek aukštesnėje temperatūroje. Tai yra dėl  to, kad  skalbiklis ilgai tirpsta vandenyje, dažnu atveju apie penkiolika minučių, o tai kaip  žinia nėra trumpas laiko tarpas, žinant, kad skalbimo procesas turi vykti dvigubai ilgiau , tai yra  nuo dvidešimt iki trisdešimt minučių, o pridėjus ir dviejų skalavimo procesą, viso skalbimo trukmė gali išaugti ir iki pusantros valandos. Tačiau nereikia pamiršti, kad dėl per   aukštos skalbimo temperatūros gali smarkiai išaugti elektros sąnaudos, o skalbimo mašinos perkrauti irgi nereikėtų, nes skalbimo kokybė priklauso ir nuo skalbinių judėjimo skalbyklėje. Norint, kad netektų labai ilgai skalauti, reikia tinkamai atitaikyti skalbimo miltelių kiekį.   Taip pat galima paminėti, kad purūs milteliai  ilgai tirpsta, o skystos valymo priemonės greitai pasiskirsto tiek skalbimo mašinoje, tiek pačiame audinyje. Prieš skalbiant taip pat yra pravartu perskaityti etiketes, kad įsitikintume, jog skalbimo priemonėse nėra  medžiagų kurios gali sukelti alergiją arba kurios nėra tinkamos mūsų skalbiniams . Kalbant apie drabužius, tai jų nereikėtų į skalbyklę dėti sulankstytų, nes kitaip tai gali gerokai sumažinti skalbimo kokybę. Skalbimo metodai taip pat priklauso ir nuo skalbinio medžiagos, nes pavyzdžiui sintetinės medžiagos yra  daug jautresnės sukimui ir grėžimui, gali išsitampyti, bei išsitampę į pradinę būseną jau  nebesugrįš.

Šie  išsakyti patarimai gali padėti kiekvienam geriau pasirūpinti tuo, kad kiekvienas drabužių skalbimas būtų kuo įmanoma kokybiškesnis, reikalautų kuo mažesnių energijos sąnaudų, leis apsaugoti nuo alergijos, kuri gali atsirasti užsidėjus netinkamai išskalbtą drabužį.

Įrašas paskelbtas temoje Būstas, Pirkiniai/Paslaugos ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.